چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۲۰:۰۵
کد خبر: ۱۰۲۰۹۶
|
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
نمایشگاه عکس «هولیوود اصفهان» روز چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نمایشگاه عکس «هولیوود اصفهان» روز چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه ساعت ۱۶ در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه منتخبی از ۵۰ سال فعالیت عکاسی امان‌الله طریقی در اصفهان است. تصاویر نمایشگاه شامل عکس‌های خبری، تئاتر، پرتره‌هایی از زندگی مردم اصفهان و زندگی و اسناد شخصی امان‌الله طریقی است. این نمایشگاه گزیده‌ای از چند دهه عکاسی یکی از برجسته‌ترین عکاسان اصفهان است که در آتلیه عکاسی مشهور خودش با عنوان «هولیوود» ثبت شده است. انتخاب و طراحی نمایشگاه را حامد قصری بر عهده داشته و در این راه داریوش طریقی فرزند امان‌الله طریقی او را یاری کرده است. حامد قصری فیلم مستندی از زندگی امان‌الله طریقی نیز با همین عنوان ساخته است که در  ایام برگزاری نمایشگاه به نمایش در خواهد آمد.

امان‌الله طریقی، عکاس و نقاش در سال ۱۳۰۲ هـ. ش در اصفهان متولد شد. وی پس از تحصیلات ابتدایی به هنرستان هنرهای زیبا رفت و در رشته نقاشی به تحصیل پرداخت. پس از آن به عکاسی روی آورد و در کنار آن به نقاشی نیز مشغول بود. امان‌الله طریقی در سال ۱۳۲۴ هـ. ش در خیابان چهارباغ، کنار سینما ایران عکاسخانه هولیوود را تأسیس کرد. این عکاسخانه نقطه عطفی در عکاسی اصفهان بود. پیش از این نیز نمایشگاه‌هایی از عکس‌ها و نقاشی‌های او دایر شده است. این هنرمند ۲۴ شهریور ۱۳۸۰ هـ. ش چشم از جهان فرو بست و در گورستان باغ رضوان اصفهان به خاک سپرده شد. هر چند با آثار ماندگارش همواره برای دوست‌داران هنر عکاسی و نقاشی زنده و حاضر است.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه عکس «هولیوود اصفهان» می‌توانند تا روز دوشنبه ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۸ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۸ و پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، بوستان بهار شیراز مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۸۴۸۹۹۳ تماس بگیرند یا به نشانی اینترنتی موزه www.iranphotomuseum.com  مراجعه کنند.

نظر شما