چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۱۹:۴۲
کد خبر: ۱۰۲۱۱۰
|
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
جشنواره و نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی در استان تهران با هدف معرفی میراث فرهنگی و هنرهای فاخر استان‌های کشورمان به منظور حمایت از کارآفرینان و کسب و کارهای هنری، شنبه یکم تیرماه در فرهنگ‌سرای اشراق افتتاح می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،  رضا دوستعلی مدیر فرهنگی هنری منطقه ۴ و رییس فرهنگ‌سرای اشراق با اعلام اینکه جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی تا پنجم تیرماه برپا خواهد بود، گفت:  مجموعه‌ای متنوع از آثار هنرمندان ۱۰ استان شامل گیلان، مازندران، گرگان، سمنان، قم، قزوین، البرز، سیستان و بلوچستان، تهران و مرکزی با عرضه آثار هنری منبت، مشبک، معرق، گلیم، منسوجات نخی، چرم، شیشه و دیگر هنرهای صناعی برای بازدید هنردوستان به نمایش در می‌آید.

رییس فرهنگ‌سرای اشراق ضمن اشاره به تأثیر این نوع فعالیت‌ها در گسترش و تقویت خوداتکایی، خودباوری، عزت ملی هنرمندان و هنردوستان و نیز ضرورت آشنایی شهروندان با هنرهای صناعی، آیین‌ها، آداب و رسوم و آثار هنری، اضافه کرد: برنامه‌های این جشنواره را در سه بخش برنامه‌های افتتاحیه، نمایشگاهی و برگزاری کارگاه‌های هنری اجرا می‌کنیم. شهروندان می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در روزهای یکم تا پنجم تیرماه از برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۴ در ادامه افتتاح «خانه سفال» و «مدرسه صنایع دستی» را از جمله دستاوردها و اهداف توسعه‌ای این جشنواره عنوان کرد و از برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی و کارگاهی در این دو مرکز از فصل تابستان ۹۸ خبر داد.

این جشنواره با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، شهرداری منطقه ۴ و مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۴، شنبه یکم تیرماه ساعت ۱۷ در فرهنگ‌سرای اشراق افتتاح می‌شود.

فرهنگ‌سرای اشراق در فلکه دوم تهرانپارس، انتهای خیابان جشنواره قرار دارد. علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۷۷۳۲۶۷۷۷ و ۷۷۳۲۳۷۷ تماس بگیرند و یا به نشانی eshragh.farhangsara.ir مراجعه کنند.
نظر شما