شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۰۱:۲۷
کد خبر: ۱۰۲۱۲۲
|
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
حجت‌الاسلام مصطفی رستمی می‌گوید که هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری اجازه تداخل وظایف و تصمیم‌گیری در حیطه وظایف قانونی هیئت امنای این سازمان را به مجموعه‌های غیردخیل نمی‌دهد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، یک عضو هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به حواشی ایجاد شده پیرامون بودجه این سازمان گفت: در یک سال اخیر شاهد ممیزی مصوبات هیئت امنا توسط زیرمجموعه‌های شهرداری تهران بوده‌ایم و تغییری در این رویه اتفاق نیفتاده است؛ هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری آمادگی دارند تا نکات کارشناسی مجموعه شهرداری را بشنوند.

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و عضو هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درخصوص حواشی ایجاد شده درباره بودجه این سازمان گفت: اهمیت کلانشهر تهران به عنوان پایتخت ایران اسلامی و ام القرای جهان اسلام و شهری که محل حضور تعدادی از جهانگردان، دیپلمات‌ها، علاقه‌مندان به جمهوری اسلامی و فرهنگ ایرانی – اسلامی است همیشه مورد توجه سیاستگذاران و متولیان فرهنگ و هنر در این شهر بوده است؛ در این بین سازمان فرهنگی هنری شهرداری بالطبع، به لحاظ اینکه ماهیت و رویکردش متفاوت از مجموعه‌ها، احزاب و گروه‌هایی سیاسی است که در تهران در پی انتخاباتی روی کار آمده‌اند و در انتخاباتی دیگر منتخب نمی‌شوند؛ همیشه مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران  یکی از مجموعه‌های وابسته به شهرداری تهران است اما هویتی مستقل در تصمیم‌گیری دارد، تصریح کرد: اعضای هیئت امنای این سازمان از مقامات عالی شهرداری، شورای شهر و مجموعه‌های فرهنگی کشور است که بر اساس قانون، ابلاغ مصوبات هیئت امنا توسط شهردار تهران صورت می‌گیرد و مجموعه شهرداری تهران ملزم به اجرای ابلاغیه شهردار هستند.

عضو هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: متاسفانه در یک سال اخیر شاهد بدعتی در این فرآیند قانونی بودیم و آن ممیزی مصوبات هیئت امنا توسط زیرمجموعه‌های شهرداری تهران است که این اتفاق غیرقانونی و نافی ماهیت هیئت امنا و سازمان فرهنگی هنری است.

حجت‌الاسلام رستمی گفت: یکی از مشکلاتی که در این مداخله عجیب اتفاق افتاده، کاهش بودجه این سازمان است، به گونه‌ای که نه تنها بودجه‌ای برای اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری تخصیص داده نشده، بلکه بودجه اختصاص‌یافته کفایت حقوق کارکنان را نمی‌کند.

وی افزود: این در حالی است که در آخرین نشست هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری، شهردار محترم تهران قول اصلاح این رویه نامتعارف را داد، که به نظر می‌رسد تغییری در این رویه رخ نداده که در نهایت منجر به گلایه رییس سازمان فرهنگی هنری شده است.

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در پایان گفت: هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری آمادگی دارند تا نکات کارشناسی مجموعه شهرداری را بشنوند، اما اجازه تداخل وظایف و تصمیم‌گیری در حیطه وظایف قانونی هیئت امنای این سازمان را به مجموعه‌های غیردخیل نمی‌دهند.

منبع: تسنیم
نظر شما