چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۰۲:۳۱
کد خبر: ۱۰۲۲۴۳
|
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
سازمان فرهنگی هنری برگزار می‌کند
ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت دهه کرامت با عنوان «گوهرشاد» در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت و ایام ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع)، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ویژه‌برنامه‌هایی با عنوان «گوهرشاد» را با هدف گسترش شناخت شهروندان از الگوهای دینی برگزار می‌کند. 

برنامه «دختر بابا» با هدف بالا بردن کیفیت رابطه دختر و پدر و آموزش نقش یک دختر در سبک زندگی اسلامی ایرانی در قالب اردوی یک‌روزه برای دختران ۱۲ تا ۱۵ سال برگزار می‌شود. برگزاری برنامه‌های بانشاط و سرگرمی و برپایی مسابقات ورزشی و فرهنگی از بخش‌های این برنامه است و با رقابت بین گروه‌های مختلف، در پایان اردو به ۱۰ دختر و پدری که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند، نشان پدر و دختر موفق اهدا می‌شود. این برنامه از ۲۰ تیر تا ۹ شهریور ماه در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار می‌شود. 

«دخترونه» دیگر برنامه‌ای است که دوشنبه ۱۷ تیر ماه با اجرای موسیقی، سرود، نمایش، استندآپ‌کمدی و شعرخوانی توسط دختران در فرهنگ‌سرای فردوس برگزار می‌شود. تجلیل از دختران برگزیده در المپیادها، مسابقات ورزشی و فعالیت‌های فرهنگی و هنری، کتابخوان‌ترین دختران عضو کتابخانه‌ها، دختران حافظ قرآن و دختران شهدای مدافع حرم دیگر بخش‌های برنامه «دخترونه» است.

اجرای برنامه در میدان آیینی امام حسین(ع) با عنوان «طراوت بهشت» دیگر برنامه پیش‌بینی‌شده سازمان فرهنگی هنری در دهه کرامت است. در این جشن که به مدت ۶ شب در میدان امام حسین(ع) برگزار می‌شود، ایستگاه‌های فرهنگی، ورزشی و سلامت برپا می‌شود و اجرای بازی‌های بومی محلی و استقرار اتوبوس کتابگرد هدهد دیگر برنامه‌ها خواهد بود. جشن طراوت بهشت در روزهای ۱۲ و ۱۳ تیر ماه برگزار شده و از ۲۰ تا ۲۳ تیر ماه نیز از ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰ میزبان علاقه‌مندان است. 

یکی دیگر از فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری در دهه کرامت، تولید و توزیع محصولات فرهنگی است که تولید ۳۰۰ تابلوی نفیس متبرک به تکه‌ای از فرش حرم امام رضا(ع) با عنوان «فرش بهشت» و توزیع در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، تولید انیمیشن «دردانه» با محتوای ارج نهادن به فرهنگ عفاف و حجاب و پخش در متروی تهران و تولید محصولات رسانه‌ای کریمانه شامل ۱۰ کلیپ و پادکست و پخش در شبکه‌های اجتماعی برخی از این فعالیت‌هاست. همچنین محصول «رایحه» شامل هزار و ۵۰۰ شاخه گل همراه با کارت تبریک تولید شد و پنجشنبه ۱۳ تیر ماه همزمان با روز دختر توسط معاونان و مدیران سازمان فرهنگی هنری به دختران حاضر در کتابخانه‌ها و مراکز آموزشی تقدیم شد. 

ویژه‌برنامه «ماه‌دخت» با برگزاری چهار جشن ویژه دختران شهر تهران در چهار منطقه ۳، ۱۳، ۱۶ و ۱۷، ویژه‌برنامه «گوهرشاد» در شب ولادت امام رضا(ع) در ۲۵ نقطه شهر تهران و ویژه‌برنامه «ایوان آینه» در قالب اجرای برنامه‌های فرهنگی و تجلیل از دختران شهدای مدافع حرم در روستای دوتویه بخش کهریزک و برپایی اردوی زیارتی قم ویژه خانواده شهدا دیگر برنامه‌های دهه کرامت خواهد بود.

ویژه‌برنامه‌های دهه کرامت با عنوان «گوهرشاد» با برنامه‌هایی چون؛ جشن، توزیع محصولات فرهنگی، اردوهای یک‌روزه، تورهای زیارتی و... از ۱۳ تا ۲۶ تیر در مراکز فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه تهران برگزار می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به نزدیک‌ترین فرهنگ‌سرا به محل سکونت خود مراجعه کنید یا با سامانه ۱۸۳۷ تماس بگیرید.

نظر شما