شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
ساعت : ۱۰:۱۰
کد خبر: ۱۰۲۸۸۵
|
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
همزمان با ایام محرم و صفر برپا می‌شود
نمایشگاه کتاب عاشورایی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همزمان با ایام محرم در میدان امام حسین(ع) برپا می‌شود و تا پایان ماه صفر برپا خواهد بود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران عنوان کرد: با آغاز ماه محرم به روال هر سال سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه‌های آیینی مختلفی پیش‌بینی کرده که در این میان برنامه‌های فرهنگی و کتابی نیز در نظر گرفته شده است.
 
وی با اشاره به نمایشگاه کتابی که در محرم و صفر به عرضه کتاب‌های عاشورایی اختصاص دارد، ادامه داد: برپایی نمایشگاه کتاب عاشورایی به مدت ۶۰ روز در میدان امام حسین(ع) یکی از این اقدامات است که با همکاری جمعی از ناشران مذهبی انجام خواهد شد.

فاطمیان‌پور با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه توضیح داد: بخش عمده کتاب‌هایی که در نمایشگاه کتاب عاشورایی عرضه می‌شود در موضوع واقعه عاشوراست که با هدف نمایش و فروش این آثار به مردم و آشنایی آنها ارائه خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: همچنین پیش‌بینی شده است در فرهنگ‌سراهای تهران مراسم رونمایی و نقد و بررسی جدیدترین آثار درباره حوادث عاشورا و شخصیت امام حسین(ع) در این ایام برگزار شود.
 
فاطمیان‌پور از اجرای نمایش مفهومی با استفاده از کتاب‌های مربوط به عاشورا خبر داد و گفت: در باغ کتاب تهران نیز نمایشگاهی برپا می‌شود که در آن کتاب‌های معروف منتشر شده در این حوزه در قالب نرم‌افزار چندرسانه‌ای به نمایش خواهد گذاشته شد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در ایام محرم گفت: قرار است نمایشنامه‌های دو و نیم دقیقه‌ای درباره اصحاب امام حسین(ع) که در واقعه عاشورا همراه وی بودند و سرگذشت آنها از متن کتاب‌ها استخراج شده، در قالب فایل‌های صوتی در فضای مجازی عرضه شود.
 
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره رویکرد شعر و ادبیات آیینی در این ایام عنوان کرد: برنامه «در آستان اشک» شامل فراخوان شعر آیینی یکی دیگر از این برنامه‌هاست که قرار است در چهار نقطه از شهر تهران با حضور شاعران جوان آیینی برپا شود.
 
به گفته فاطمیان‌پور، راه‌اندازی تکیه فرهنگ و هنر یکی دیگر از برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است که به زودی با حضور اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در فرهنگ‌سرای رسانه اجرایی خواهد شد.

نظر شما