شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
ساعت : ۱۳:۵۵
کد خبر: ۱۰۲۹۰۶
|
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
به مناسبت آغاز سال تحصیلی ویژه‌برنامه «سررسیدهای سفید» به منظور جمع‌آوری لوازم‌التحریر و سالنامه‌های بدون استفاده، برای بهره‌برداری دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده، از ۱۳ تا ۲۳ شهریور ماه توسط مراکز مشارکتی تهران برگزار می‌شود.
ویژه‌برنامه «سررسیدهای سفید» برگزار می‌شود
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، به مناسبت آغاز سال تحصیلی ویژه‌برنامه «سررسیدهای سفید» به منظور جمع‌آوری لوازم‌التحریر و سالنامه‌های بدون استفاده، برای بهره‌برداری دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده، از ۱۳ تا ۲۳ شهریور ماه توسط مراکز مشارکتی تهران برگزار می‌شود. در این طرح، سالنامه‌های بدون استفاده شهروندان، با قید این شرط که صفحات آن سفید و قابل استفاده بوده و شیرازه آنها از بین نرفته باشد به همراه لوازم‌التحریر، توسط ۱۰۰ خانه فرهنگ و کودک مشارکتی در مناطق ۲۲ گانه تهران جمع‌آوری می‌شود. 

اقلام جمع‌آوری‌شده پس از بسته‌بندی، در فرهنگ‌سراها تجمیع می‌شود و از ۲۵ شهریور ماه برای ارائه به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده کشور ارسال خواهد شد.

این برنامه با هدف ارتقای روحیه قناعت و ساده‌زیستی با تأکید بر اصلاح الگوی مصرف، گسترش فرهنگ مهربانی و ارتقای همبستگی اجتماعی برگزار می‌شود. بهره‌برداری از این سررسیدها با رویکرد صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، اقدامی فرهنگی محسوب می‌شود تا زنگ هشداری برای خانواده‌ها و مسئولان باشد که نسبت به مصرف کاغذ و یا انتشار محصولات غیرضروری حساسیت بیشتری داشته باشند.
 
فهرست مراکز فعال در این ویژه‌برنامه در جدول زیر درج شده است و برای دریافت آن می‌توانید اینجا کلیک کنید. علاقه‌مندان برای دریافت نشانی مراکز می‌توانند به وبگاه مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری به نشانی mosharekat.farhangsara.ir مراجعه کنند و یا با تلفن گویای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به شماره ۱۸۳۷ تماس بگیرند. 

ویژه‌برنامه «سررسیدهای سفید» برگزار می‌شود

 

 

نظر شما