سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۲۲:۰۸
کد خبر: ۱۰۳۰۰۲
|
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: ۱۰ دستگاه اجرایی برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر مراسم جاماندگان اربعین حسینی مشارکت دارند و تمهیدات لازم توسط شهرداری اندیشیده شده است.
اوحدی: همکاری ۱۰ دستگاه اجرایی برای برگزاری  آیین «جاماندگان اربعین حسینی»به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نشست برنامه‌ریزی پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی(ع) روز دوشنبه ۲۵ شهریورماه با حضور آیت‌الله محمد محمدی ری شهری تولیت آستان مقدس حرم عبدالعظیم(ع)، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ و جمعی از مدیران در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد.

سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این نشست گفت: شهرداری‌ تهران، نیروی انتظامی، اورژانس، هیات رزمندگان، آتشنشانی، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و سپاه تهران از جمله دستگاه‌های خدمات رسان در روز اربعین حسنی هستند.

وی با بیان اینکه شهرداری‌های نواحی، ۱۲، ۱۵، ۱۶ و ۲۰ در مسیر پیاده‌روی جاماندگان حسینی قرار دارند، عنوان کرد: بیش از سه هزار نیروی شهرداری تهران آماده خدمات رسانی به زائران سیدالکریم(ع) در روز اربعین هستند.

اوحدی اضافه کرد: سال گذشته در حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در مراسم پیاده‌روی جاماندگان حسینی مشارکت داشتند که امسال پیش بینی می‌شود جمعیت بیش از این میزان باشد.

وی ساعت شروع مراسم جاماندگان حسین را ساعت ۶ و نیم صبح اربعین در میدان امام حسین(ع) اعلام کرد و افزود: ایستگاه‌های صلواتی، موکب برای استراحت بانوان و آقایان، سرویس بهداشتی، اورژانس، آتشنشانی برای خدمات‌رسانی مطلوب به زائران در طول مسیر برنامه‌ریزی شده است.

اوحدی یادآور شد: شهرداری تهران با توجه به تجربه ۶ سال گذشته راهپیمایی جاماندگان حسینی تمامی تمهیدات لازم در خصوص ترافیک، جانمایی ایستگاه‌های صلواتی، کمبود سرویس بهداشتی و انتقال زائران اندیشیده است.

ری‌ شهری: پیاده‌روی عظیم اربعین زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) را فراهم می‌کند

آیت‌الله محمد محمدی ری شهری دیگر سخنران این مراسم بود. وی با بیان اینکه دشمنان سرمایه‌گذاری‌های زیادی در حوزه‌های مختلف برای خلوت کردن مراسم معنوی پیاده‌روی اربعین انجام می‌شود، عنوان کرد: پیاده‌روی عظیم اربعین علاوه بر رساندن پیام امامان معصوم(ع) به مردم حال حاضر جهان، زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) را نیز فراهم می‌کند.

ری شهری ادامه داد: حرکت بزرگ پیاده‌روی اربعین پیام و فرهنگ مکتب اهل بیت(ع) را در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به مردم جهان معرفی و تبیین می‌کند.

وی یادآور شد: اگر به درستی پیام و فرهنگ اهل بیت(ع) به جهانیان منتقل شود و مردم کشورهای مختلف زیبایی سخنان امامان معصوم را درک کنند، تمام افراد به این راه و روش علاقه‌مند خواهند شد.

تولیت آستان مقدس حرم عبدالعظیم (ع) در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت برنامه‌ریزی دقیق برای مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین اشاره و تاکید کرد: تمامی مسئولان باید با هماهنگی کامل به دنبال خدمات رسانی مطلوب به زائران امام حسین(ع) باشند.

وی ادامه داد: نماز جماعت روز اربعین حسینی باید در صحن حرم عبدالعظیم(ع) و خیابان‌های منتهی به حرم با حضور حداکثری مردم با شکوه برگزار شود.

فرهاد افشار شهرداری منطقه ۲۰ نیز در ادامه این برنامه با بیان اینکه شهرری مسیر پایانی زائران جاماندگان حسینی است، افزود: امسال ۶۰۰ کارگر در قالب ۱۵۰ دستگاه خودرو بازیافت وظیفه نظافت طول مسیر را بر عهده دارند و علاوه بر آن عوامل اجرایی نیز برای نظافت پیرامون حرم مطهر سیدالکریم تدارک دیده شده است.

افشار ادامه داد: خدمات مترو در روز اربعین به صورت رایگان خواهد بود و همچنین اتوبوسرانی با استفاده از اتوبوس‌های ۲ کابین ظرفیت حمل زائران را به مناطق مختلف تهران افزایش داده است.

وی با اشاره به اینکه سرویس‌های بهداشتی طول مسیر به روی زائران باز خواهد بود، افزود: امسال ۱۵۰ چشمه دست‌شویی سیار نیز به زائران خدمات رسانی خواهند کرد، همچنین تمامی مسیرهای منتهی به حرم از ۲۴ ساعت قبل مسدود خواهد شد.

افشار یادآور شد: ۱۰ بنر که مذین به احادیث امام حسین(ع) در طول مسیر خیابان فدائیان اسلام محدوده اتوبان آزادگان به حرم مطهر عبدالعظیم(ع) نصب می‌شود تا زائران با سیره و اخلاق حسینی آَشنا شوند و تا اربعین سال آینده در زندگی روزمره خود از این پیام‌های معنوی سود جویند.

کاروان عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) استان تهران با عنوان جاماندگان اربعین حسینی امسال برای هفتمین سال پیاپی با پای پیاده عازم حرم حضرت عبدالعظیم(ع) خواهند شد. سال گذشته بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در راهپیمایی جاماندگان اربعین در پایتخت شرکت کردند.
نظر شما