سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۱۷:۲۳
کد خبر: ۱۰۳۰۱۲
|
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
سوگواره نگاه نوین یک کارگاه آموزشی با محوریت هنرهای عاشورایی است که با حضور استادان برجسته هنری و ادبی برای سه گروه سنی شنبه ۳۰ شهریور در فرهنگ‌سرای خانواده برگزار می‌شود.
اولین سوگواره «نگاه نوین» در فرهنگ‌سرای خانوادهبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سوگواره «نگاه نوین» به همت فرهنگ‌سرای خانواده و با همکاری موسسه فردوسی توسی، کانون دانش‌آموزی بنیاد فردوسی، گروه فرهنگی هنری در آغوش سیمرغ و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶، برای ۳ گروه سنی کودک و نوجوان، جوان و بزرگ‌سال شنبه ۳۰ شهریورماه در فرهنگ‌سرای خانواده برگزار می‌شود. 

سوگواره نگاه نوین یک کارگاه آموزشی با محوریت هنرهای عاشورایی است که هدف اصلی آن تغییر نگاه به مسئله عاشوراست. این کارگاه‌های آموزشی با حضور استادان برجسته هنری و ادبی برگزار می‌شود.

عناوین کارگاه‌ها به این شرح است:
از آب تا نقش آبرو کارگاه هنرهای نمایشی با حضور علیرضا حنیفی و محمدرضا حق‌دوست
از کساء تا عاشورا کارگاه هنرهای تجسمی با حضور نرگس صافی و مریم شکری
از یاس تا آوای یاسین کارگاه هنرهای آوایی با حضور دکتر مهدی مساح بیدگلی، دکتر روح‌الله کریمی و علیرضا سرآبادانی تفرشی
از نی تا نینوا کارگاه هنرهای ادبی با حضور حسین داوری، زهرا ابهری نژاد و یاسر موحد فرد

نقالی روایت عاشورایی، نمایش دفاع مقدس، تک‌نوازی تار و موسیقی آیینی و سخنرانی دکتر محمد نجاری پژوهشگر و استاد دانشگاه از دیگر بخش‌های این برنامه است.

در پایان از  پنج تن از برگزیدگان با اعطای گواهینامه معتبر کارگاه هنری و ادبی تقدیر می‌شود. 

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست  حضور در برنامه یاد شده می‌توانند روز شنبه ۳۰ شهریورماه ۹۸ مصادف با ۲۱ محرم الحرام ۱۴۴۱، از ساعت ۱۷ تا ۲۱:۳۰به فرهنگ‌سرای خانواده (شفق) واقع در خیابان سید جمال‌الدین اسدآبادی، خیابان ۲۱ بوستان شفق مراجعه کنند.
برای اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۵۵۴۰۱۵ تماس بگیرید.
حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.
نظر شما