سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۱۹:۲۹
کد خبر: ۱۰۳۲۸۵
|
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
نمایشگاه گروهی نقاشی «دشت‌هایی چه فراخ» برداشت‌های متفاوتی از طبیعت در آثار ۱۱ هنرمند، جمعه۱۹ مهر در نگارخانه لاله افتتاح می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نمایشگاه گروهی نقاشی «دشت‌هایی چه فراخ» برداشت‌های متفاوتی از طبیعت در آثار ۱۱ هنرمند به انتخاب مینا قویدل، جمعه ۱۹ مهر ساعت ۱۶ در نگارخانه لاله افتتاح می‌شود.

در این نمایشگاه آثار هنرمندای چون؛ جمشید پُراوزان، احمد خلیلی فرد، میترا صمدی، مهدی ضیاءالدینی، مینا قویدل، خلیل کویکی، مرجان کیائی، محبوبه مغربی، همایون موسوی، سیروس ولی زاده و نادر یاسمی به نمایش گذاشته می‌شود.

اگرچه امروزه دغدغه تکنولوژی و زندگی ماشینی سبب ایجاد فاصله‌ای عمیق میان انسان و طبیعت و مهم‌تر از همه، تخریب مداوم آن به دست انسان شده است و ژانر طبیعت، ژانری مغفول و حتی فراموش شده در هنر به حساب می‌آید، اما هرگز نمی‌توان ارتباط میان طبیعت با انسان را نادیده انگاشت. هنرمند با پرداختن به طبیعت، از آن خاطره‌ای به یاد ماندنی بر جای می‌گذارد. روح بیقرار هنرمند بیننده آثارش را در درک احساس و دریافتی که حاصل کشف و شهود وی از طبیعت است شریک می‌کند. این نمایشگاه بیننده را دعوت می‌کند به نگریستن و کنکاش در هرآنچه پیرامون اوست.

نمایشگاه «دشت‌هایی چه فراخ» روز جمعه ۱۹ مهر از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه لاله افتتاح می‌شود و تا ۷ آبان از ساعت ۹ تا ۱۳و ۱۴ تا ۱۸ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۳ به جز روزهای تعطیل برپاست.                                                                                                        

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به نگارخانه لاله به نشانی؛ خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله،جنب هتل لال مراجعه کنند و با شماره تلفن: ۸۸۹۶۰۴۹۲ تماس بگیرند.

نظر شما