دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
ساعت : ۱۶:۲۵
کد خبر: ۱۰۳۴۸۰
|
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
اختتامیه سیزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی با هدف شناسایی استعدادهای مداحان نوجوان، تشویق و ترغیب نوجوانان علاقه‌مند به ذاکری سیدالشهدا(ع) و پرورش مداحان طراز انقلاب اسلامی، پنجشنبه دوم آبان‌ماه در فرهنگ‌سرای اندیشه برگزار می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محمدمیثم میثمی مدیر فرهنگی هنری منطقه ۷ درباره روند برگزاری سیزدهمین دوره نوگلان حسینی گفت: سیزدهمین دوره تجلیل از نوگلان حسینی امسال طی سه مرحله آزمون انتخابی، مقدماتی و نهایی از میان بیش از هزاران دانش‌آموز علاقه‌مند به ذاکری سیدالشهدا(ع) برگزار شد و از این میان، ۱۵ نفر برگزیده از سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در آیین اختتامیه تجلیل خواهند شد.

وی درباره شاخص‌های آزمون و داوران سیزدهمین دوره افزود: شاخصه‌های اصلی سیزدهمین دوره نوگلان حسینی، بهره‌مندی از صوت خوش و متعارف، مقتل‌خوانی، شعر، حسن اجرا، صوت و لحن، ظاهر و پوشش، دعا و حسن ختام بود. همچنین داوری مرحله نیمه‌نهایی و نهایی بر عهده حاج مصطفی خورسندی، حاج شهروز حبیبی و کربلایی رحمان نوازنی بوده است.

همچنین میثمی اظهار کرد: امسال با مشارکتی که از سوی شبکه قرآن و معارف سیما انجام شد، این امکان فراهم شد که علاقه‌مندان تا پایان ماه صفر هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در قالب برنامه نغمه عشاق ویژه نوگلان حسینی رقابت دانش‌آموزان مداح را مشاهده کنند. در سیزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی به رسم ادوار گذشته قرار است علاوه بر تجلیل از مداحان نوجوان دانش‌آموز، از حاج اکبر بازوبند و حاج اکبر مولایی دو تن از پیرغلامان حضرت سیدالشهدا(ع) تجلیل شود. 

رییس فرهنگ‌سرای اندیشه درباره زمان برگزاری اختتامیه گفت: آیین اختتامیه نوگلان حسینی روز پنجشنبه دوم آبان ماه ساعت ۹ در آمفی‌تئاتر فرهنگ‌سرای اندیشه و با حضور مقامات عالی وزارت آموزش و پرورش، شهرداری تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، جمعی از پیرغلامان و مداحان اهل بیت(علیهم‌السلام) و دانش آموزان مداح برگزار می‌شود.

در اختتامیه سیزدهمین دوره نوگلان حسینی به نفرات اول تا سوم هر مقطع علاوه بر مدال ذاکری سیدالشهدا(ع)، لوح تقدیر و هدیه نقدی و نگین انگشتری از سنگ مرمر حرم مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) اهدا خواهد شد. همچنین از نفرات چهارم و پنجم سه مقطع تجلیل می‌شود. 

سیزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی به همت فرهنگ‌سرای اندیشه و با مشارکت شبکه قرآن و معارف سیما، سازمان دانش‌آموزی شهر تهران و کانون مداحان و شاعران آیینی کل کشور برگزار می‌شود.
نظر شما