سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
ساعت : ۲۱:۴۱
کد خبر: ۱۰۳۵۳۴
|
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
نمایشگاه عکس «گذر»، مجموعه‌ای از آثار «پیمان دانشور آقچای» از ۹ تا ۱۸ آبان در نگارخانه فرهنگ‌سرای بهمن برپاست.
نمایشگاه عکس «گذر» در فرهنگ‌سرای بهمنبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ نمایشگاه عکس «گذر»، مجموعه‌ای از آثار «پیمان دانشور آقچای» از ۹ تا ۱۸ آبان در نگارخانه فرهنگ‌سرای بهمن برپاست.

در این نمایشگاه که در سالن نگارستان این نگارخانه برپا شده است، ۲۶ عکس شاسی شده در ابعاد ۵۰  در ۷۰ سانتی متر با موضوع عکس‌های مستند و طبیعت، که در سطح استان تهران و حوالی آن، شهرستان کاشان و استان‌های مازندران و گیلان و در طی بازه زمانی ۱۳۹۵ تا اوایل ۱۳۹۷ به ثبت رسیده است، به تماشای عموم گذاشته شده است.

در بخشی از شرح این نمایشگاه که باهدف توسعه و گسترش هنر عکاسی و ثبت بازخورد و نظر بازدیدکنندگان برپا شده، آمده است، «گذر»، نگاهی است کوتاه به آنچه بر یک شیفته عکاسی که درحدود دو سال بر وی گذشته است.

پیمان دانشور آقچای، دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته عکاسی دانشگاه هنر تهران است که زیر نظر اساتیدی همچون رضا نبوی، فرهاد سلیمانی، ساسان پناهی و مهدی مقیم نژاد درحال آموختن هنر عکاسی است. وی عکاسی را به صورت آکادمیک از پاییز ۹۳ و همزمان با تحصیل در جهاد دانشگاهی زیر نظر استاد داریوش محمدخانی شروع کرد.

عضویت در انجمن عکاسان نگاه (از تیر 96)، عضویت فعال در کمیته اجرایی انجمن عکاسان نگاه (از آبان 96)، عضویت در کانون عکاسان انجمن هنرهای نمایشی استان تهران (از شهریور 98) و برگزاری نمایشگاه انفرادی عکس با عنوان «آنهای شخصی» در نگارخانه فانوس فرهنگ‌سرای رازی (خرداد 98)، شرکت در نمایشگاه گروهی «عکس معماری» انجمن عکاسان نگاه در نگارخانه آفتاب فرهنگ‌سرای آفتاب (خرداد 98)، برگزاری نمایشگاه انفرادی عکس با عنوان «از ایران من» در نگارخانه مهر فرهنگ‌سرای انقلاب (مهر 98) در کارنامه هنری وی به چشم می‌خورد.

علاقه‌مندان برای بازديد از اين نمايشگاه عکس می‌توانند همه روزه (بجز ایام تعطیل) از ساعت ٩ تا ١٨ به نگارخانه فرهنگ‌سراي بهمن واقع در ميدان راه آهن، میدان بهمن، خیابان شهید وفایی مراجعه کنند و برای اطلاعات بيشتر با شماره تلفن ٥٥٣١٢١٨٠ تماس بگيرند.
نظر شما