يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۰۱:۴۶
کد خبر: ۱۰۳۶۰۴
|
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
همزمان با شروع هفته جهانی علم پنجمین جشنواره «علم برای همه» ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه در باغ موزه قصر برگزار می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، پنجمین جشنواره علم برای همه  ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه همزمان با شروع هفته جهانی علم با شعار «علم در خدمت صلح و توسعه» به همت موزه ملی علوم و فناوری با مشارکت باغ موزه قصر و بیش از ۲۰ انجمن و مرکز علمی و فرهنگی کشور با هدف ایجاد بستر مناسب برای رویارویی مردم با دستاوردهای علمی و ایجاد علاقه و نشاط علمی در خانواده‎ها، برگزار می‌شود.

این دوره از جشنواره به صورت گسترده در فضایی بیش از ۱۵۰۰ متر در باغ موزه قصر با بخش‌های متنوعی همچون شهربازی علمی، نمایشگاه آثار هنری، غرفه‌های آموزشی، نمایش مستندهای علمی، مسابقات خانوادگی، جُنگ‌های علمی و دیدار با متخصصان برگزار می‌شود.

حضور انجمن‌ها و موسسات آموزشی معتبر چون پژوهشگاه رویان، رصدخانه تارا، انجمن نجوم آماتوری ایران، آزمایشگاه تحقیقات فضایی، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، مدرسه جهانی بدون مرز والی، انتشارات کودک و نوجوان بازی و سرگرمی، آموزش کلبه آفرینش فکر، ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت فناوری کتابخانه و موزه ملی ملک و همچنین برگزاری رویدادهایی مثل آب، باد خاک، آتش، عنصر پنجم، بیا ز سنگ بپرسیم و جدولیف از این رویدادها هستند.

همچنین رویدادهایی اعم از در مغز چه خبره و سفره سلامتی خانواده من، جمله‌های علمی، پخش فیلم‌های مستند علمی، گفت‌وگو با افراد متخصص رشته‌های مختلف، امکان نمایش آثار هنری و کاریکاتورها، چالش‌های فرهنگی اجتماعی زندگی در عصر علم و فناوری و آثار هنری با موضوع ضدیت به کارگیری سلاح‌های کشتار جمعی، موزه صلح و ... می‌تواند فضایی مفرح، شاد و علمی را برای خانواده‌ها که مخاطبان اصلی این جشنواره هستند، رقم بزند.

پنجمین جشنواره علم برای همه، روز شنبه ۱۸ آبان ماه ۹۸ از ساعت ۱۶ در باغ موزه قصر به نشانی خیابان شریعتی، خیابان پلیس آغاز به کار می‌کند و به مدت یک هفته پذیرای علاقه‌مندان است.
نظر شما