يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۰۰:۲۹
کد خبر: ۱۰۳۶۲۸
|
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
نمایشگاه عکس تاریخی «گذر»، عکس‌های قدیمی شهر سیرجان، از روز سه‌شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۵ در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.
نمایشگاه عکس تاریخی «گذر» در عکسخانه شهربه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نمایشگاه عکس تاریخی «گذر» حاصل پژوهشی کتابخانه‌ای است. این پژوهش به کوشش «رضا سیوند» گردآوری‌شده و در کتابی به همین نام منتشر شده است. «رضا سیوند» دانش‌آموخته سینما و پژوهشگر تاریخ عکاسی است.

مایشگاه عکس تاریخی «گذر» شامل ۴۴ اثر از عکاسان شهر سیرجان به جامانده از عکاسخانه برادران بروخیم در دوره قاجار و پهلوی است که در ابعاد ۲۰×۳۰ سانتیمتر به نمایش درآمده‌اند.

همزمان با گشایش نمایشگاه عکس تاریخی «گذر» آیین رونمایی از کتاب «گذر، سرگذشت پیدایش عکاسی در سیرجان» نیز برگزار خواهد شد. این کتاب به معرفی هنرمندان، عکاسان شاخص و عکاسخانه‌ها، آغازگرهای عکاسی در سیرجان و کسانی که در این مسیر نقش داشتند، پرداخته که توسط نشر زمزمه سحر به چاپ رسیده است.

علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند تا روز سه‌شنبه ۲۱ آذرماه ۱۳۹۸ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۷ و پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، بوستان بهار شیراز مراجعه کنند 

و برای  اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۸۴۸۹۹۳ تماس بگیرید.
نظر شما