پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۱۹:۴۲
کد خبر: ۱۰۳۸۰۳
|
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷
حمایت شهرداری از یک هنرمند خودآموخته
رییس سازمان فرهنگی هنری در آیین تجلیل از هنرمند خودآموخته منطقه ۱۳، گفت: راه ماندگاری اتصال ما با وجودهای آسمانی است؛پس اگر می‌خواهیم ماندگار شویم باید وجودمان را با ماندگارهایی که خدا برای ما به وجود آورده است، گره بزنیم.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آیین تجلیل از گشتاسب شهیدی آملی، هنرمند خودآموخته منطقه۱۳ به همت فرهنگ‌سرای امید و شهرداری منطقه 13 در سلسله برنامه ماندگاران این منطقه با حضور حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری، مرتضی رحمان‌زاده شهردار منطقه ۱۳ محمدجواد حق‌شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران و سیدعلیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی و علیرضا زندوکیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری، چهارشنبه ۶ آذر در نگارخانه شرق برگزار شد.

امرودی: راه ماندگاری، اتصال با وجود‌های آسمانی است

در ابتدای مراسم محمدجواد حق‌ شناس ضمن تقدیر از گشتاسب شهیدی آملی هنرمند خودآموخته که با ۸۲ سال سن هنوز دست از فعالیت هنری برنداشته، گفت: بعد از اینکه ما با این هنرمند در شهر آمل آشنا شدیم و بعد آثار ایشان را دیدیم که نتیجه تلاش چندین ساله‌اش در یک زیرپله جمع شده بود، به شهردار منطقه ۱۳ گفتم که حیف است این هنرمند خودآموخته که در این سال‌ها هنر خود را شناخته و از آن استفاده کرده‌است، نادیده گرفته و به دست فراموشی سپرده شود.

وی افزود: استاد شهیدی آملی، هم خوب دید، هم خوب اندیشید و هم خوب اجرا کرد. این هنرمند با صبوری، رنج، ریاضت و استمراری که داشت هیچ وقت مایوس نشد و توانست به اینجا برسد. من به شهردار منطقه 13 پیشنهاد دادم که فرصت خوبی است تا در کنار تجلیل از این هنرمند آثار ایشان را در یک گالری به نمایش بگذاریم تا هم دانشجویان از این آثار بهره‌مند شوند و همچنین در رسانه‌ها دیده شود.

حق شناس در پایان گفت: من مطمئنم با هنر و همتی که استاد دارد و تلاشی که دوستان در شهرداری تهران انجام می‌دهند، مسیر برای موفقیت‌های بیشتر و دیده شدن این هنرمند باز می‌شود.

امرودی: راه ماندگاری، اتصال با وجود‌های آسمانی است

در ادامه مراسم مرتضی رحمان‌زاده ضمن خیرمقدم گفت: من با استادشهیدی آملی در یک سفر آشنا شدم. من استاد را در پلور در شهر آمل و در حال نقاشی کشیدن دیدم. ایشان داشتند کوه دماوند را نقاشی می‌کردند. با هم چندکلامی صحبت کردیم و بعد استاد من را به یک مغازه‌ای برد. داخل این مغازه تصویری از عزت‌الله انتظامی دیدم که واقعا من را مجذوب خود کرد. بعد استاد به من گفتند در تهران 10برابر چیزی که اینجا می‌بینید، اثر دارم. خلاصه بعد از آن سفر من پیگیر شدم و بعد گزارش این اتفاق‌ها را به آقای حق‌شناس دادم که به لطف ایشان این برنامه برگزار شد.

وی افزود: امیدوارم طول عمر استاد شهیدی آملی دراز و پر برکت باشد و ما هم بتوانیم کمک کنیم تا مردم و دانشجویان از وجود این چنین هنرمندان خودآموخته‌ای با خبر و از وجود آن‌ها بهره‌مند شوند.

امرودی: راه ماندگاری، اتصال با وجود‌های آسمانی است

به عنوان آخرین سخنران، حجت‌الاسلام میثم امرودی با تبریک هفته بسیج گفت: باید یاد یکنیم از شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که هنرنمایی بزرگ خود را به نمایش گذاشتند. در این جلسه من سعی کردم تا خوب ببینیم و ازدوستان یاد بگیریم که راه ماندگاری چیست؟ آقای رحمان‌زاده شما امروز یاد دادید که با محله‌های خود عجین شویم. زیرا هنرمندان و علمای بزرگی در همین محله‌ها و زیر زمین‌ها هستند، فقط کافی است که خوب ببنیم.

وی افزود: اتصال ما با وجود‌های آسمانی راه ماندگاری است. حافظ به خاطر شعرهایش نبود که ماندگار شد، حافظ به خاطر عجین شدن با بزرگ‌ترین و ماندگارترین وجود یعنی قرآن کریم بود که ماندگار شد. پس اگر می‌خواهیم ماندگار شویم باید وجودمان را با ماندگارهایی که خدا برای ما به وجود آورده است، گره بزنیم.

امرودی در ادامه بیان کرد: ریاضت کشیدن، صبرکردن، مایوس نشدن برای رسیدن به هدف لازم است و طبیعت دنیا همیشه همین بوده است. درود خدا بر شما آقای شهیدی که در این مسیر نا امید نشدید و برای ماندگاری دل خود را با وجودهای ماندگار گره زدید.

در پایان مراسم از از گشتاسب شهیدی آملی، هنرمند خودآموخته منطقه۱۳ تجلیل شد. همچنین نمایشگاه آثار این هنرمند در نگارخانه شرق افتتاح شد.

مطالب مرتبط
نظر شما