پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۱۲:۲۰
کد خبر: ۱۰۳۸۳۸
|
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران با رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، دیدار کرد. در این دیدار حجت‌الاسلام میثم امرودی تاکید کرد فلسطین باید یک دولت یکپارچه با حضور همه نمایندگان داشته باشد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، صلاح الزواوی سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران با حضور در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس این سازمان دیدار کرد.

در این دیدار که به مناسبت هشتم آذرماه روز جهانی همبستگی با فلسطین برگزار شد حجت‌الاسلام امرودی گفت: خدا را شکر که شیخ‌السفرای ایرانی، آقای صلاح زواوی بنده را با منظره‌های مقاومت می‌شناخت و به جایی آمده‌اند که ما مراکز فرهنگی زیادی داریم که می‌توانیم در خدمت مقاومت و انتقال پیام مردم فلسطین باشیم.

وی افزود: دل و ذهن ما فلسطینی است و خواهد بود. ما با طرح های استکباری در خصوص آینده فلسطین همچون طرح «دو دولتی» و یا طرح آمریکایی «معامله قرن» شدیدا مخالفیم و همانطور که مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) بارها فرموده اند قائل به تاسیس کشور تاریخی و یکپارچه فلسطین از بحر تا نهر هستیم که در آن همه فلسطینی های اصیل  چه یهودی، مسیحی و مسلمان در کنار هم زندگی خواهند کرد. ما مسجدالاقصی را پایتخت ابدی فلسطین، پایتخت جهان اسلام و پایتخت توحید عالم می‌دانیم و ان‌شاءالله بزودی آزادی آن را با همت مجاهدان و بندگان صالح خداوند شاهد خواهیم بود.

امرودی بیان کرد: این را هم یقین بدانید که قطعا کلید محو رژیم صهیونیستی زده شده است. یک روزی ما آمریکا را از ایران سربلند بیرون کردیم. به فضل خدا رژیم اشغالگر قدس هم باید به فکر جای دیگری برای خودش باشد. اساسا این دولت یک دولت جعلی است و هیچ جایگاهی ندارد. همانطور که شما هم گفتید اسراییل قطعا از بین می‌رود.

وی در ادامه افزود: فلسطینی‌ها یک روزی دنبال یک زیتون و یک کتاب قانون بودند. می‌رفتند سراغ حکام و سازمان ملل. از روزی که با امام حسین(ع) و جهاد آشنا شدند دایره فلسطین عوض شد و معادلات دنیا به نفع فلسطین تغییر کرد و امروز فلسطین محور جهاد و مقاومت نه فقط برای یمن، سوریه، عراق، لبنان بلکه همه کشور‌های دنیا است. 

حجت‌الاسلام امرودی گفت: ما مشترکات زیادی داریم؛ در توحید، نبوت و معاد. ممکن است اختلافات جزئی هم داشته باشیم که با وحدت و برادری کنار می آییم اما دشمنان در صدد اختلاف‌افکنی بین ما هستند که باید هوشیار باشیم.

رییس سازمان فرهنگی هنری گفت: من خودم شاکی خصوصی اسراییل هستم. از امام صادق(ع) سوال کردند آیا حب و بغض هم جزو ایمان است؟ حضرت فرمودند هَلِ الإیمَانُ إلَّا الحُبّ وَ البُغض. 

وی تصریح کرد: اصلا ایمان ما مبتنی بر ضد اسراییل بودن است و ایمان ما مبتنی بر دوست داشتن یمنی‌ها و دوست داشتن سید حسن نصرالله‌هاست. بنای ما این است و سازمان فرهنگی هنری هم این رویکرد را انتخاب کرده است.

الزواوی: نقش مقام معظم رهبری در حوزه مقاومت بی‌بدیل و الهام‌بخش است/ امرودی: به تاسیس کشور تاریخی و یکپارچه فلسطین قائل هستیم و به زودی آزادی آن را خواهیم دید

وی افزود: مرکزی داریم به نام فرهنگ‌سرای ملل در پارک قیطریه. هفته فرهنگی کشور‌ها را در این مرکز برگزار می‌کنیم. بوستان قیطریه فضای مفرحی دارد که ما آن جا را مرکزی برای اجتماعات ملل، هفته های فرهنگی، اتفاقات خواهر خواندگی بین کشورها و محل اجتماع انجمن‌های دوستی اختصاص دادیم. حتی برای کشور فلسطین با اولویت باید موضوعات فرهنگی را دنبال کنیم.
حجت الاسلام امرودی گفت: اما برای «روزهای ملی» باغ‌موزه هنر ایرانی را برای میزبانی و با اولویت ۵۷ کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی در نظر گرفته‌ایم.

وی در خصوص زمینه های همکاری میان سفارت فلسطین در ایران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پیشنهاد کرد، سازمان فرهنگی هنری آمادگی دارد تا از طریق مراکز خود نظیر سینما، باغ کتاب، موزه ها و .. از مهمانان شما و خانواده های سفرا با افتخار میزبانی کند. همچنین اگر روسای جمهور کشورهای دیگر، مهمان جمهوری اسلامی ایران باشند طی هماهنگی  با وزارت خارجه و شهردار تهران این امکان را داریم با هدف تقویت روابط فرهنگی نماد شهر را تقدیم روسای جمهوری کشورهای دوست و برادر کنیم.

صلاح زواوی سفیر فلسطین نیز با قدردانی از رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و تلاش‌های ارزنده ایشان، ضمن تاکید بر پیشگامی و پرچم‌داری جمهوری اسلامی ایران در حوزه مقاومت، نقش و جایگاه مقام معظم رهبری در این زمینه را بی‌بدیل، برجسته، عالی و الهام‌بخش توصیف کرد. همچنین نقش شاگردان برجسته ایشان چون سیدحسن نصرالله را در این مسیر مهم ارزیابی کرد.


نظر شما