سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹
ساعت : ۲۲:۲۶
کد خبر: ۱۰۴۰۹۱
|
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
نخستین نشست شورای اندیشه‌ورز قرآن سازمان فرهنگی هنری روز یکشنبه هشتم دی ماه با حضور استادان برجسته قرآنی و رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فرهنگ‌سرای فناوری اطلاعات برگزار شد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نخستین نشست شورای اندیشه‌ورز قرآن سازمان فرهنگی هنری روز یکشنبه هشتم دی ماه با حضور حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس و سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علی‌اکبر توپچی رییس فرهنگ‌سرای قرآن، پوریا سیم‌چی رییس فرهنگ‌سرای فناوری اطلاعات و اعضای شورای اندیشه‌ورز قرآن در فرهنگ‌سرای فناوری اطلاعات برگزار شد. 

حجت‌الاسلام محمود متوسل آرانی، یوسف افراش، سید حسین موسوی بلده، رحیم قربانی، مهدی بحرالعلوم، داود تک‌فلاح، حسین اخوان اقدم، محمدرضا مسیب‌زاده، مهدی نادی و سید مهدی سیف اعضای شورای اندیشه‌ورز قرآن سازمان فرهنگی هنری خواهند بود. 

علی‌اکبر توپچی رییس فرهنگ‌سرای قرآن در آغاز نشست با خیر مقدم به حاضران گفت: امیدوارم در این نشست از نظرات شما کارشناسان قرآنی برجسته کمال استفاده را داشته باشیم تا بتوانیم راهبردهای اصلی آموزش و ترویج قرآن در مراکز سازمان فرهنگی هنری را تعیین کنیم. از رییس سازمان فرهنگی هنری تشکر می‌کنم که ترویج مباحث دینی و قرآن یکی از دغدغه‌های جدی ایشان است و با همین نگاه این شورا را تشکیل داده‌اند. امیدوارم راه‌اندازی شورای اندیشه‌ورز قرآن منشأ اثرات فراوانی در حوزه مباحث قرآنی شود.

در ادامه سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری درباره شوراهای اندیشه‌ورز این سازمان عنوان کرد: بعد از حضور آقای امرودی در سازمان فرهنگی هنری، سرفصل‌های فعالیت سازمان از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی احصا شد و متناسب با این سرفصل‌ها، در موضوعات گوناگون مانند کتاب، محیط زیست، بین‌الملل، مبارزه با مواد مخدر و... شوراهای اندیشه‌ورز تشکیل شد و این شوراها در هر فرهنگ‌سرا نماینده دارند. به این صورت در اجرای هر برنامه فرهنگی، می‌توانیم ابعاد گوناگونی را در نظر بگیریم. 

وی افزود: شوراهای اندیشه‌ورز مغز متفکر فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری هستند و تصمیمات آنها در فرهنگ‌سراها لازم‌الاجراست. امیدوارم نظرات مطرح‌شده در این شوراها در برنامه‌های مصوب سازمان فرهنگی هنری در سال ۹۹ مورد توجه جدی قرار گیرد. 

حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری نیز در این نشست گفت: در زمانی که در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران حضور داشتم، در شورای عالی قرآن شهرداری تهران نشست‌های بسیار خوبی تشکیل شد و این شورا زمینه‌ساز راه‌اندازی دارالقرآن در همه مناطق تهران شد. در سازمان فرهنگی هنری نیز چنین قصدی داریم و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، باید به حفظ نیروهای کارآمد قرآنی و پس از آن کادرسازی بپردازیم.

نخستین نشست شورای اندیشه‌ورز قرآن برگزار شد

وی ادامه داد: مرحله بعد، جامعه‌پذیری است. باید داخل جامعه شویم و با ادبیات مردم با آنان صحبت کنیم. بحث سوم، تمدن‌سازی است و با همین هدف، ۱۵ تا ۲۰ عنوان را در دستور کار قرار داده‌ایم. یکی از سرفصل‌های اصلی ما قرآن کریم است و برای اینکه فکرشده قدم برداریم، اقدام به تشکیل شورای اندیشه‌ورز در حوزه‌های مختلف از جمله در زمینه قرآن کردیم. 

حجت‌الاسلام امرودی اظهار کرد: سازمان فرهنگی هنری امکانات بسیار خوبی در اختیار دارد که می‌توانیم این امکانات را در زمینه ترویج قرآن کریم به کار بگیریم. با استفاده از نیروهای سازمان فرهنگی هنری باید شبکه‌سازی کنیم و در همه مراکز سازمان، میزی برای قرآن در نظر می‌گیریم. برای نشست آینده سند اجرایی تهیه خواهد شد تا کارها را به صورت عملیاتی ادامه دهیم و اعضای شورا نیز پیشنهادهای خود را برای استفاده در این سند ارائه کنند. 

در ادامه اعضای شورای اندیشه‌ورز قرآن به بیان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود درباره ماموریت‌های این شورا و فعالیت‌های قرآنی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پرداختند.

نخستین نشست شورای اندیشه‌ورز قرآن برگزار شد
نظر شما