سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۱۶:۳۵
کد خبر: ۱۰۴۴۵۷
|
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
همزمان با ایام‌الله دهه فجر انجام گرفت
بزرگ ترین کارگاه تولید مجسمه های چوبی پایتخت با هدف حمایت از هنرمندان صنایع دستی و ایجاد بسترهای شغلی پایدار، در فرهنگسرای «رازی» گشایش یافت. با این افتتاح فضای آموزشی و هنری این فرهنگسرا به ۵۵۰ متر مربع افزایش یافت.
بزرگ‌ترین کارگاه تولید مجسمه‌های چوبی در فرهنگ‌سرای رازی افتتاح شدبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، اکبر بختیاری مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۱ و رییس فرهنگسرای رازی در مراسم افتتاحیه بزرگترین کارگاه تولید مجسمه های چوبی پایتخت گفت: «با افتتاح این کارگاه، ۵۵۰ متر مربع به فضای هنری، آموزشی و تولیدی فرهنگسرای رازی افزوده شده است. »

 بختیاری با اشاره به فرصت های شغلی جدید شده در سایه فعالیت این کارگاه هنری و تولیدی اظهار داشت:« با بهره برداری از این کارگاه تولیدی برای ۴۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است و پیش‌بینی می شود با افزایش این کارگاه به مجموع کارگاه های تولیدی هنری فرهنگسرا زمینه تولید و توزیع کالاهای فاخر ایرانی در شبکه عرضه محصولات فرهنگی و هنری ایجاد  و بستر راه اندازی کارگاه های کوچک خانگی و ایجاد بسترهای شغلی برای هنرمندان و زنان سرپرست خانوار علاقه مند به این رشته های هنری فراهم شود. »


فاطمه عسگری نیا، مشاور مدیر کل صنایع دستی استان تهران در این مراسم گفت: «امروز اقتصاد هنر جایگاه ویژه ای در اقتصاد کشورهای جهان دارد و ما با توجه به برخورداری از صنایع دستی بنام در دنیا می توانیم در سایه توجه و حمایت از هنرمندان کشور گوی رقابت را از دیگر کشورها برباییم. »

«محمد انشایی» مشاور مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران نیز اظهار داشت: «ما در کشور ظرفیت ها و توانایی های ناشناخته ای داریم که باید با تمرکز بر آنها و حمایت از فعاللن این بخش ها که بیشتر در حوزه صنایع دستی فعال هستند، زمینه پویایی اقتصاد کشور را فراهم کنیم. »

مدیر مجمع هنرمندان صنایع دستی کل کشور  نیز در این مراسم ضمن تقدیر از کارهای صورت گرفته در راستای حمایت از هنرمندان صنایع دستی تهران در فرهنگسرای رازی اظهار داشت: «‌خوشبختانه امروز در فرهنگسرای رازی شاهد حمایت خوب از هنرمندان صنایع دستی، فراهم شدن امکان توسعه هنرهای دستی و ایجاد بسترهای شغلی برای هنرمندان هستیم که این مهم را باید به فال نیک بگیریم. »

حسین بختیاری در ادامه از حامیان حوزه هنر و صنایع دستی به عنوان جهاد گران عرصه تولید یاد کرد و گفت: «توسعه هنر در کشور یکی از راه های مهم در کاهش بیکاری است و تسهیل گران این امر حکم جهادگران عرصه تولید را دارند.


نظر شما