يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۱۰:۵۰
کد خبر: ۱۰۴۷۲۰
|
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران به همراه تعدادی از معاونان و مدیران بازرسی، یکشنبه ۱۰ فروردین از قرارگاه جهادی حضرت زینب(س) در فرهنگ‌سرای خاوران بازدید کرد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مسعود حمزه‌ای رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران به همراه تعدادی از معاونان و مدیران بازرسی، یکشنبه ۱۰ فروردین از قرارگاه جهادی حضرت زینب(س) که جهت تولید و توزیع ماسک بهداشتی برای کادر درمانی در فرهنگ‌سرای خاوران دایر گردیده، بازدید کرد و گفت: این اقدامات و سایر فعالیت‌های مشابه برای کمک و همراهی با پزشکان، پرستاران و مجموعه کادر پزشکی و درمانی قابل تقدیر است.

وی تاکید کرد: باید تلاش شود تا از طریق بهره‌برداری از ظرفیت‌های شهرداری، برای اطلاع‌رسانی در سطوح وسیع‌تری در جذب گروه‌های مردمی علاقه‌مند به شرکت در این فعالیت‌ها گام برداشت.

حمزه‌ای افزود: در این مسیر سازمان بازرسی شهرداری تهران، آمادگی دارد تا از طریق بستر سامانه‌های مردمی ۱۳۷ و ۱۸۸۸ در اطلاع‌رسانی، جذب و هدایت این ظرفیت‌ها اقدام کند.

رییس فرهنگ‌سرای خاوران در جریان این بازدید به تشریح فعالیت‌های گروه‌های جهادی و مردمی در این مجموعه پرداخت و گفت: کارگاه تولید ماسک همزمان با میلاد حضرت علی(ع) کار خود را با ۶ دستگاه چرخ خیاطی آغاز کرد و بعد از آن با توجه به ظرفیت فرهنگ‌سرای خاوران، چهار  دستگاه دیگر هم از مراکز اضافه شد و کارگاه، با مجموع ۱۰ دستگاه شروع به کار کرد.

قضات‌لو با اشاره به استفاده درست از ظرفیت‌های مردمی در مبارزه با کرونا و کمک به کادر درمان افزود: در حال حاضر با اضافه شدن یک هزار و ۴۰۰ دستگاه چرخ خیاطی، یکصد و ۶۵ کارگاه و فعالیت یک‌هزار و ۵۰۰ نفر، این قرارگاه جزو سه کارگاه اصلی تولید مردمی ماسک شهر تهران است.

وی از تولید بیش از ۳۲۰ هزار ماسک از ابتدای آغاز به کار قرارگاه تا به امروز خبر داد و گفت: با توجه به نیاز وزارت بهداشت و بخش‌های درمانی در خصوص اقلام بهداشتی و پزشکی، تقریبا تمام تولیدات این قرارگاه در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد.

رییس فرهنگ‌سرای خاوران اظهار داشت: در این مدت بیش از یک هزار و ۵۰۰ دست گان نیز برای بیماران و کادر درمان تولید شده است که این تعداد در حال افزایش است.

وی گفت: ماسک‌ها پس از تولید به پایگاه‌هایی که دستگاه‌های ضدعفونی کننده دارند فرستاده و بعد از ضدعفونی کردن از فرهنگ‌سرای خاوران برای وزارت بهداشت ارسال می‌شود.

مدیر فرهنگی منطقه ۱۵ بیان کرد: هزینه تولید ماسک تا به امروز به صورت کاملا مردمی جمع‌آوری شده است.

قضات‌لو، آموزش ۵۰ تا ۷۰ نفر از آقایان و بانوان برای ارائه خدمات در بیمارستان‌ها و بسته‌بندی مواد ضدعفونی کننده و توزیع آنها در بخش‌های مختلف را از دیگر فعالیت‌های گروه‌های جهادی و مردمی مطرح کرد.

شهروندان برای همکاری و مشارکت با قرارگاه جهادی تولید ماسک حضرت زینب(س) مستقر در فرهنگ‌سرای خاوران می‌توانند با شماره تلفن ۳۳۰۱۵۴۲۳ تماس گرفته یا به فرهنگ‌سرا واقع در میدان خراسان، خیابان خاوران، سه راه هاشم آباد مراجعه کنند.
نظر شما