شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
ساعت : ۱۹:۵۳
کد خبر: ۱۰۴۷۴۰
|
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
رییس فرهنگ‌سرای کار و تعاون فعالیت‌های این فرهنگ‌سرا را درروزهای قرنطینه تشریح کرد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیداسماعیل جعفرپور رییس فرهنگ‌سرای کار و تعاون درباره فعالیت‌های این فرهنگ‌سرا در روزهای قرنطینه گفت: با توجه به الزامات و بخشنامه‌های حضور حداقلی کارکنان در راستای فاصله گذاری اجتماعی برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، فعالیت‌های مختلفی از سوی این فرهنگ‌سرا از جمله دوره‌های آموزشی آفلاین و آنلاین، معرفی کتاب، کارآفرینی و مهارت آموزی، اوقات فراغت، خلاقیت و مهارت‌های زندگی با شعار «به سوی آسمان» در فضای مجازی انجام گرفته است.

وی گفت: تولید هفت محصول دوره‌های مشاوره و مهارت‌های زندگی خانواده پایدار به منظور کمک به کاهش استرس ناشی از اپیدمی کرونا ویروس در خانواده‌ها و نیز آموزش نحوه پیشگیری و مواجهه با این بیماری با مشارکت نخبگان محلی و مشاورین آموزشی فرهنگ‌سرا، با عناوین مدیریت استرس، با کرونا چگونه برخورد کنیم، خود تدبیری، صلح درون و تفاوت‌های فردی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

جعفرپور در ادامه گفت: ارائه و استمرار خدمات آموزشی به نونهالان پیش دبستانی فرهنگ‌سرای کار و تعاون بر اساس سرفصل‌های آموزشی مصوب و ابلاغی مرکز آموزش با محتوای آموزشی مفاهیم دینی- نقاشی با نشاسته – نقاشی با چشم بسته- نقاشی روی آینه- نقاشی با نمک- آشنایی با اقوام ایرانی- آشنایی با عقاب‌ها- مرور اعداد از یک تا ۱۰- ساخت کارت تبریک- ساخت آکواریوم- کاشت دانه- آشنایی با پرستو- ساخت بازی دوز- رنگ کردن تخم مرغ – دست ورزی و آشنایی با بسته ده تایی از طریق فضای مجازی برای نوگلان تولید و در اختیارشان قرار گرفته تا از فضای آموزشی دور نشوند. همچنین برای نونهالان کلبه شادی (کلاس‌های خلاقیت) نیز بر اساس سرفصل‌های آموزشی مصوب و ابلاغی مرکز آموزش محتوای آموزشی با عنوان ساخت خانه چادری – نقاشی روز طبیعت- شعر خوانی بهار برای نونهالان تولید و ارائه شد.

وی اضافه کرد: در راستای ارائه و استمرار خدمات کتابخانه‌ای به اعضای کتابخانه علامه طباطبایی(ره) چهار برنامه تحت عناوین؛ آن مرد با باران می‌آید، کتاب خاطرات سفیر، جشن حنابندان و کتاب من زنده‌ام از طریق فضای مجازی و به علاقه‌مندان معرفی شد. همچنین ۹ برنامه قصه‌خوانی کودک با قالب قصه‌های صوتی( شنیداری) تولید و از طریق فضای مجازی و اینستاگرام معرفی و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

جعفرپور درباره فراگیران دوره‌های زبان انگلیسی گفت: بر اساس سرفصل‌های آموزشی مصوب و ابلاغی مرکز آموزش محتوای آموزشی به صورت آنلاین و آفلاین برای فراگیران تولید و ارائه شد.

وی در پایان همچنین گفت: فراگیران دوره‌های مهارت آموزی و کارآفرینی نیز پنج فایل ویدئویی با محتوای آموزش هنر گل چوب توسط  مهدی حکیم‌الهی، زهرا یادگاری هنر سوخته نگاری روی چوب و هنر خوشنویسی محمد جدی تولید و از طریق فضای مجازی و اینستاگرام در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

رییس فرهنگ‌سرای کار و تعاون درباره میزان استقبال شهروندان از برنامه‌ها بیان کرد: تلاش کرده‌ایم برنامه‌ها را به شکلی طراحی کنیم که برای مخاطبان مفید و کاربردی باشد.

علاقه‌مندان برای بهره بردن از برنامه‌های فرهنگ‌سرای کار و تعاون می‌توانند به  صفحه این مرکز در فضای مجازی به نشانی‌ اینستاگرام farhangsara_kar مراجعه کنند.نظر شما