شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۰۲:۵۸
کد خبر: ۱۰۵۱۸۲
|
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
مستند "آخرین سرباز" جدیدترین اثری است که پرس‌تی‌وی به واسطه نمایش آن، مخاطب را به دل ماجرای داعش می‌برد.
قرار است فردا 31 اردیبهشت‌ماه مراسم رونمایی از مستند "آخرین سرباز" جدیدترین تولید واحد مستند شبکه پرس‌تی‌وی رونمایی شود؛ مستندی که ایمان گودرزی تهیه‌کنندگی و کارگردانی کرده است و مشاهدات یکی از اعضای جدا شده داعشی از اقدامات و اتفاقات صورت گرفته توسط این گروه تروریستی را روایت می‌کند.

در این مستند طی همراهی با این عضو فراری داعشی، داستان مسلمان شدن، گرویدن به وهابیت و عزیمت وی از اروپا به سوریه برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به تصویر کشیده می‌شود.

این عضو سابق داعش، همکاری خود را به عنوان تصویربردار با داعش آغاز می‌کند و همه وقایع و رویدادهای صورت گرفته توسط این گروه تروریستی تکفیری را ثبت و ضبط می‌کند اما در ادامه و پس از مواجهه با تناقض‌های موجود در رفتار و عملکرد داعش با دین اسلام تصمیم به جدایی از این گروه می‌گیرد.

وی طی فرار از دست داعش تصمیم می‌گیرد  این اسناد و تصاویر را هم از دسترس داعش دور کرده و فیلمی مستند بر اساس آنها بسازد.

این مستند روایی با مدت زمان 100 دقیقه، ضمن بیان توضیحات راوی درباره تصاویر ضبط شده توسط وی به ارائه تجربیاتش از آشنایی با دین اسلام و تعالیم این دین آسمانی و تناقض‌های فراوان میان تعالیم اسلامی با تعالیم و تفکرات وهابیت و داعش می‌پردازد.

بیشتر بخوانید
پایِ "مرگ موقت" چگونه در رمضان به تلویزیون باز شد/ رمزگشایی از راستی‌آزمایی مهمانان برنامه

حامد قریشی و فاطمه مقدم (نویسندگان) مهدیه فردی (تدوینگر)، سهیل درویشی (آهنگساز) و امین گودرزی (مدیر تولید‌) از جمله عوامل تهیه این مستندند.

"آخرین سرباز" در 4 قسمت 25 دقیقه‌ای به زودی از شبکه پرس‌تی‌وی پخش خواهد شد.

منبع: تسنیم
نظر شما