دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
ساعت : ۰۳:۵۰
کد خبر: ۱۰۵۳۸۰
|
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
ارکستر سازهای ملی ایران در ادامه اجراهای خانگی خود قطعه «لالایی» را با همراهی رامیز قلی‌اف استاد شناخته شده موسیقی کشور آذربایجان آماده انتشار کرد. این قطعه با حضور استاد رامیزقلی اف در روز عید فطر منتشر می‌شود.

ارکسترسازهای ملی ایران، علی اکبر قربانی رهبر ارکستر سازهای ملی در باره این همکاری توضیح داد: در ادامه اجراهای خانگی این ارکستر در دوران قرنطینه و توقف اجراهای صحنه ای تصمیم به همکاری مشترک با هنرمندان کشور آذربایجان گرفتیم که در این چارچوب به استاد رامیز قلیاف پیشنهاد همکاری داده شد که خوشبختانه با استقبال این هنرمند رو به رو شد.

این رهبر ارکستر و آهنگساز در مورد مراحل آماده سازی این اجرا گفت: چند قطعه برای اجرا پیشنهاد شد که استاد قلی‌اف قطعه «لالایی» اثر واصف آدی گوزلف آهنگساز آذربایجانی را انتخاب کردند و بلافاصله تنظیم این قطعه برای ارکستر را شروع و مقدمات کار را فراهم کردم. این در حالی است که نوازندگان ارکستر سازهای ملی نیز فیلم اجرای خود را ارسال کرده‌اند و مراحل آماده‌سازی فیلم اجرا در حال نهایی شدن هست.

قربانی درباره همکاری استاد قلی اف گفت: خوشبختانه استاد از این حرکت و اجرا با ارکستر ایران استقبال کرده و معتقد است در این شرایط شنیدن موسیقی حتی برای لحظاتی کوتاه مایه دلگرمی انسان هاست.

قطعه «لالایی» با حضور استاد رامیزقلی اف در روز عید فطر منتشر خواهد شد.

نظر شما