جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
ساعت : ۰۶:۵۵
کد خبر: ۱۰۵۸۳۲
|
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
نمایش‌های رادیویی با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ایام رحلت امام خمینی (ره) در پردیس تئاتر تهران تولید و در فضای مجازی منتشر می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی فرهنگ و هنر نمایش‌های رادیویی به سفارش مدیریت پردیس تئاتر تهران و با سرپرستی و کارگردانی «میلاد جباری مولانا»با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ایام رحلت امام خمینی  تولید می‌شود.

جباری مولانا با اشاره به اینکه در این نمایش‌ها تلاش کردند به موضوعات مرتبط با قیام پانزده خرداد و شخصیت والای حضرت امام (ره) بپردازند، گفت: موضوعات نمایشنامه‌ها شامل نخست، اصل قیام ۱۵ خرداد و حواشی آن روز، دوم امام خمینی(ره) و بازتاب قیام ایشان در روستاها و تأثیرات روستاییان در پیروزی انقلاب اسلامی، سوم شهادت آقا مصطفی خمینی در راستای قیام امام خمینی(ره) و زندگی امام خمینی(ره) در نجف ، چهارم بیست و چهار ساعت منتهی به رحلت امام خمینی(ره) و در نهایت هم «رویای شب دهم اردیبهشت» هستند.

وی در همین زمینه ادامه داد: موضوع نمایش «رویای شب دهم اردیبهشت» که به نویسندگی نادر برهانی مرند و کارگردانی خودم در سال ۹۶ در تالار وحدت به صحنه رفت بحث دفاع مقدسی است. سایر کارها همه به کارگردانی و نویسندگی خودم هستند.

این هنرمند تئاتر افزود: این آثار را با هر زحمت و تلاشی بود برای شرایط کرونایی آماده کردیم تا پذیرای مخاطبان خوب تئاتر باشیم.

جباری مولانا در پایان اظهار داشت: علاقه‌مندان به نمایش رادیویی در ایام رحلت امام خمینی(ره) و قیام پانزده خرداد می‌توانند نمایش‌های ما را از شبکه‌های رادیویی مختلف و فضای مجازی بشنوند.

 

در این مجموعه نمایش‌ها زرین عباسپور، حسین کربلایی طاهر، علیرضا همتی، علی فرجی، مهریار عیدی، فرانک ملکی، نازیکا دریا زاد، علی عبدل پور، محمود کامشگران، علیرضا بهجتی کلوچه، دریا یوسف زاده، اصغر نجف زاده، بانو بوستانی ایفای نقش می‌کنند‌‌. همچنین سحر آژیر به عنوان منشی صحنه و امیرصالح نجاری در مقام میکس و افکتور با این برنامه همکاری می‌کنند.

نظر شما