شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۱۹:۲۰
کد خبر: ۱۰۷۰۹۷
|
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
کتابخانه تخصصی گردشگری با مشارکت سازمان فرهنگی هنری در ستاد گردشگری شهرداری تهران افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، نخستین کتابخانه تخصصی گردشگری همزمان با بزرگداشت روز قلم و با حضور محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، مصطفی کاظمی اسفه مشاور عالی و مدیرکل دفتر شهردار تهران، ایمان کرد مدیر فرهنگی هنری منطقه یک و رییس فرهنگ‌سرای ملل، مهرشاد کاظمی رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران و جمعی از مسئولان در ستاد گردشگری شهرداری تهران افتتاح شد. 

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران در حاشیه افتتاح این کتابخانه گفت: کتابخانه تخصصی گردشگری ۷۵۰ عنوان کتاب دارد که بیش از ۹۰ درصد کتاب‌ها با موضوع گردشگری است. همچنین  در حال حاضر حدود ۴۰ عنوان کتاب لاتین در کتابخانه موجود و در حال افزایش است.

وی افزود: کتابخانه تخصصی گردشگری مورد حمایت و در فهرست کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است که در ادامه راه، کتاب‌شناسی گردشگری نیز تا پایان سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.

کاظمی بیان کرد: نشریات گردشگری و حکایت‌های تهران نیز در حال جمع‌آوری است و به زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. همچنین امروز کتاب گزیده چکیده پایان‌نامه‌های گردشگری شامل ۲۵۰ پایان‌نامه در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد رونمایی شد که این کتاب می‌تواند مورد استفاده دانشجویان و علاقه‌مندان این حوزه قرار گیرد.

در ادامه مراسم محمدرضا جوادی‌یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: مناسب است که بخش لاتین کتابخانه تقویت و خدمات شایسته‌تری به گردشگران و شهروندان در این حوزه ارائه شود.

مصطفی کاظمی اسفه مشاور عالی و مدیرکل دفتر شهردار تهران نیز بیان کرد: ما کمک می‌کنیم ساختمان مناسب‌تری برای ستاد گردشگری برای ارائه خدمات شایسته به شهروندان و گردشگران در نظر گرفته شود.

سمیه حاجوی شهردار منطقه ۷، مهدی شیرزاد رییس ستاد مدیریت محله، سیدمحی‌الدین فاضلیان مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری نیز در آیین افتتاح کتابخانه تخصصی گردشگری حضور داشتند.

در حال حاضر بهره‌مندی از کتاب‌های کتابخانه تخصصی گردشگری فقط به صورت حضوری در ستاد گردشگری شهرداری تهران واقع در خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه ۱۴ امکان‌پذیر است.

علاقه‌مندان برای جست و جو و درخواست عضویت کتابخانه تخصصی گردشگری می‌توانند به سایت کتابخانه‌های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به نشانی tlib.tehran.ir مراجعه کنند.

نظر شما