شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۱۸:۴۰
کد خبر: ۱۰۷۲۰۲
|
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در نشستی با فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران دیدار و تبادل نظر کرد. در این دیدار وی با اشاره به پتانسیل‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای برقراری ارتباط مؤثر با مردم، از آمادگی ستاد مقابله با کرونای تهران برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با این سازمان به منظور گسترش آموزش‌های عمومی به شهروندان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دوشنبه ۱۶ تیر ماه در نشستی با دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران دیدار و تبادل نظر کرد. 

زالی در این نشست با اشاره به ظرفیت‌ها و گستردگی و تنوع محصولات فرهنگی تولیدشده در سازمان فرهنگی هنری، بر ضرورت افزایش همکاری‌ها بین این سازمان و ستاد مقابله با کرونای استان تهران برای جلوگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامت شهروندان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه پاندمی کرونا باعث تغییر پارادایم بخش زیادی از فعالیت‌های اجتماعی انسان‌ها از فضای حقیقی به فضای مجازی و بر پایه تکنولوژی شده است، گفت: با توجه به استمرار کرونا، این تغییر پارادایم ماندگار خواهد بود و کسب و بسط تجربه‌ها در این حوزه ضرورت دارد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران، با تاکید بر نقش آموزش در مدیریت بیماری کرونا، کمرنگ شدن آموزش نکات و پروتکل‌های بهداشتی مربوط به جلوگیری از شیوع کرونا به شهروندان را یکی از چالش‌های مهم زمان کنونی عنوان کرد.

زالی با اشاره به اینکه در نخستین هفته‌های شیوع کرونا شاهد بارش انبوهی از اطلاعات مربوط به این بیماری بر افکار عمومی بودیم، گفت: اما با توجه به اینکه بسیاری از این اطلاعات از اتقان علمی کامل برخوردار نبودند و در چارچوب‌های حرفه‌ای قرار نمی‌گرفتند، به سرعت مواجهه افکار عمومی با این اطلاعات تنزل یافت و در حال حاضر نیاز مبرم به آموزش‌های مناسب و مستمر در این زمینه وجود دارد.

وی با اشاره به پتانسیل‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای برقراری ارتباط مؤثر با مردم، از آمادگی ستاد مقابله با کرونای تهران برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با این سازمان به منظور گسترش آموزش‌های عمومی به شهروندان خبر داد.

زالی همچنین با اشاره به تفاوت سطوح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مشاغل و اصناف مختلف بر لزوم به‌کارگیری آموزش نکات بهداشتی به تفکیک مشاغل تاکید کرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران، خطر خستگی تیم مدافعان سلامت را یکی دیگر از مسائل نگران‌کننده در دوران شیوع کرونا عنوان کرد و افزود: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران می‌تواند با بهره‌گیری از توانایی‌ها و ظرفیت‌های خود همچون استفاده از نمادها، تندیس‌ها، دیوارنگاری و... نقش مهمی در جریان سازی برای افزایش توجه شهروندان به تلاش‌های مدافعان سلامت و همچنین ثبت و ماندگار کردن روایات مربوط به این دوران داشته باشد.

زالی همچنین در ادامه با بیان اینکه افراد متدین پس از شیوع کرونا در برگزاری مناسبت‌های مذهبی و معنوی همچون لیالی قدر شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به خوبی رعایت کرده‌اند، اظهار کرد: خوشبختانه در بستر مذهبی نسبت به پروتکل‌های بهداشتی تمکین پذیری وجود دارد.

وی نسبت به جلب مشارکت و همراهی مردم در ماه محرم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار امیدواری کرد و گفت: باید با در نظر گرفتن وضعیت شیوع کرونا در استان، پروتکل‌های بهداشتی و برنامه‌های قابل اجرا و منعطفی را برای برگزاری عزاداری ماه محرم تدوین کرد.
نظر شما