يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
ساعت : ۱۴:۴۹
کد خبر: ۱۰۸۱۸۳
|
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
به مناسبت روز خبرنگار برگزار می‌شود؛
جلسه نقد و بررسی کتاب «جنگ کی تمام می‌شود» نوشته صادق وفایی خبرنگار، به مناسبت روز خبرنگار در فرهنگ‌سرای رسانه برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، ویژه‌برنامه «کتاب خبرنگار» با نقد و بررسی کتاب «جنگ کی تمام می‌شود» نوشته صادق وفایی خبرنگار، در فرهنگ‌سرای رسانه برگزار می‌شود.

صادق وفایی نویسنده و خبرنگار با سابقه خبرگزاری مهر از خبرنگاران حوزه ادبیات و نشر است.

رمان «جنگ کی تمام می‌شود» که توسط انتشارات هیلا به چاپ رسیده است، دربرگیرنده اتفاقات آخرین روز جنگ جهانی دوم در خانه‌ای مخروبه در برلین است، اتفاقاتی که به سبب مواجهه یک‌ افسر آلمانی، یک افسر روس و یک امدادگر آمریکایی شکل می‌گیرند. خانه مخروبه در منطقه‌ای از شهر قرار دارد که هنوز نیروهای متفقین آن‌ را اشغال نکرده‌اند و افسر آلمانی‌ که وارد خانه می‌شود هم هنوز از پایان جنگ و خودکشی هیتلر اطلاع ندارد.

این رمان علاوه بر ساختار داستانی‌ جذاب خود، مروری بر تاریخ انقلاب اکتبر روسیه، جنگ جهانی دوم در اروپا، زندگی مردم آمریکا در آن ‌برهه و دیگر مسائل تاریخی قرن بیستم در جوامع غربی دارد.

ویژه‌برنامه «کتاب خبرنگار» یکشنبه ۱۹ مرداد ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ با حضور صادق وفایی نویسنده، محسن باقری منتقد و میثم رشیدی مهرآبادی مجری  در سالن آمفی تئاتر دکتر یونس شکرخواه فرهنگ‌سرای رسانه برگزار می‌شود.

این برنامه به همت فرهنگ‌سرای رسانه و با مشارکت امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و خبرگزاری مهر برگزار می‌شود.

‌به دلیل لزوم رعایت پرتکل‌های بهداشتی، این برنامه را صورت زنده از صفحات رسمی فرهنگ‌سرای رسانه و دیگر رسانه‌های مشارکت کننده در اجرای این برنامه، پوشش داده می‌شود.نظر شما