چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
ساعت : ۱۶:۵۲
کد خبر: ۱۰۸۷۷۱
|
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
تابلوی عاشورایی «کآرام جان می‌رود» به صورت زنده در فضای باز فرهنگ‌سرای رسانه ترسیم می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، محمدرضا محمدحسین از هنرمندان به‌نام نقاشی قهوه‌خانه‌‌ای، تابلوی عاشورایی «کآرام جان می‌رود» را از آغاز محرم تا روز اربعین‌حسینی در فضای باز فرهنگ‌سرای رسانه به صورت زنده در برابر چشمان عزاداران حسینی ترسیم می‌کند.

این اثر ارزشمند پس از پایان، به صورت یک محصول هنری به مزایده گذاشته می‌شود و عواید حاصل از فروش آن، برای نذری در اربعین سید و سالار شهیدان هزینه خواهد شد. علاوه بر این، این نقاشی قابلیت پرده‌خوانی در مراسم عزاداری سال‌های آینده را نیز دارد.

اجرای زنده پرده عاشورا «کآرام جان می‌رود» در فضای باز فرهنگ‌سرای رسانه

محمدرضا محمدحسین از شاگردان استاد عباس بلوکی‌فر است. او تاکنون بیش از ۲۵پرده عاشورایی برای اماکن مذهبی نظیر تکیه پایین تجریش، تکیه بالا تجریش، نخل کاشانک و حسینیه ائمه اطهار کشیده و در طراحی و تکمیل پرده‌های عاشورایی فراوانی نیز حضور داشته است. این هنرمند عرصه تجسمی تاکنون بیش از ۱۰ نمایشگاه در تهران برگزار کرده است.

علاقه‌مندان برای بازدید از اجرای زنده نقاشی «کآرام جان می‌رود» می‌توانند از اول شهریور تا ۲۶ مهرماه از ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰ به خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان ناطق‌نوری، میدان قبا، جنب بوستان پایداری، فضای باز فرهنگ‌سرای رسانه مراجعه کنند.
نظر شما