پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
ساعت : ۰۴:۴۲
کد خبر: ۱۰۹۶۴۶
|
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
با هدف حمایت از هنرمندن جوان؛
جشنواره سراسری «هنر زنده است» در چهار بخش فیلم، تئاتر، موسیقی و دیجیتال آرت با هدف حمایت و معرفی نسل جوان هنرمندان، به شکل رقابتی در شبکه‌های اینترنتی اجرا می‌شود.
برگزاری جشنواره «هنر زنده است»به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، باوجود گستردگی فضای اینترنت در جامعه جهانی و دسترسی سهل و فراگیر عموم مردم به این رسانه  و در شرایطی که مکان‌های عرضه متداول هنر چون؛ سالن‌های سینما، تئاتر، موسیقی، نگارخانه‌ها و دیگر عرصه‌های هنری به خاطر پاندومی کرونا ویروس بسته‌شده است، جمعی از هنرمندانی که سالیان طولانی به اهمیت راه‌های ارتباطی جهت معرفی قابلیت‌های هنری باور داشتند بر آن شدند پس از چند ماه تحقیق، گفت‌وگو و برنامه‌ریزی امکانی را به وسعت کره زمین ایجاد کنند تا انسدادی را که با این تعطیلی فراگیر و بی‌رونقی در عرصه هنری ایجادشده رفع نمایند.

جشنواره هنر زنده است با ایجاد بستری مناسب برای رشد و بالندگی هنرمندان جوان و علاقه‌مند در شرایط امروز جامعه هنری که همه‌گیری کرونا محدودیت‌های فراوانی را ایجاد کرده، سعی بر آن دارد غبار دلسردی و افسردگی را از چهره هنرمندان جوان پاک کند. این جشنواره جامع هنری امکانی را فراهم می‌کند تا هنرمندان علاقه‌مند در عرصه‌های مختلف هنری چون؛ نمایشگران، خوانندگان، نوازندگان، فیلم‌سازان و هنرمندانی که زبان بیانشان متکی به موبایل و ابزار نوظهور است در آن شرکت کرده، به رقابت پرداخته و معرفی شوند.

جشنواره هنر زنده است در اولین دوره برگزاری خود در چهار بخش سینما، تئاتر، موسیقی و دیجیتال آرت با محوریت معرفی استعدادهای ناشناخته در سراسر کشور به شکل رقابتی از طریق شبکه‌های ارتباطی  اینترنتی برگزار می‌شود.

هیئت مؤسس این جشنواره متشکل از بهروز غریب‌پور، محمدمهدی عسگرپور و مازیار رضاخانی است.

بنابر انتخاب هیئت مؤسس، اعضای شورای سیاست‌گذاری این جشنواره را کمال تبریزی، محمدمهدی عسگرپور، رضا کیانیان، سیف‌الله صمدیان، فردین خلعتبری، کیانوش غریب‌پور، سیدجمال هادیان، مازیار رضاخانی و بهروز غریب‌پور تشکیل می‌دهند.  

نخستین دوره جشنواره هنر زنده است»به شکل رقابتی با مشارکت موسسه فرهنگی هنری «ربع یازده، حمایت مادی بخش خصوصی و حمایت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۳۰ بهمن‌ تا ۱۰ اسفند سال جاری برگزار می‌شود.
منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
نظر شما