سه‌شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
ساعت : ۱۷:۰۹
کد خبر: ۱۰۹۷۱۹
|
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
فراخوان «مسابقه نمایشنامه‌نویسی» سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد.
انتشار فراخوان «مسابقه نمایشنامه‌نویسی» سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجربه گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی فرهنگ وهنربه نقل از دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، ستاد برگزاری جلسات متعددی را به منظور تدوین فراخوان این دوره از جشنواره با توجه به شرایط کنونی ایران و جهان به جهت شیوع ویروس کرونا و تبعات گوناگون آن برگزار کرده است. در این میان صیانت از سلامت هنرمندان گرامی، مخاطبان ارجمند و همکاران محترم مجموعه‌های اجرایی در اولویت برنامه‌ریزی‌های این دبیرخانه بوده است.

با توجه به موارد فوق و به جهت پیشبرد برنامه‌های اجرایی و آگاهی هنرمندان عزیز متقاضی شرکت در بخش‌های مختلف این رویداد، ستاد برگزاری جشنواره تصمیم به انتشار فراخوان این جشنواره در چند بخش مجزا گرفته است. این امر با توجه به ابهامات پیش رو در مورد شرایط گسترش کرونا و تصمیم‌های مراجع ذی‌صلاح در خصوص برگزاری جشنواره‌های هنری انجام می‌شود.

در این مرحله فراخوان «مسابقه نمایشنامه‌نویسی» از جشنواره که امکان برگزاری آن در شرایط فعلی و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اعلامی مقدور است اعلام شد.

مسابقه نمایشنامه‌نویسی
این بخش با هدف تشویق تولید و حمایت از نمایشنامه‌های ایرانیِ برگرفته از مضامین و بنیان‌های فرهنگی و اجتماعی ایران زمین برگزار می‌شود. پرداختن به میراث گران‌بهای تاریخی، فرهنگی و ادبی و دینی ایران و همچنین محورهای موضوعی مورد تاکید و مذکور در این فراخوان در اولویت خواهند بود. جشنواره تئاتر فجر در پی آن است که به یمن حضور ارجمند نمایشنامه‌نویسان حرفه‌ای و پر تجربه تئاتر ایران و نیز جوانان خلاق و توانمند این حوزه بانی رخدادی اثرگذار در نمایشنامه‌نویسی ایران باشد.

شرایط:
در این بخش نمایشنامه‌هایی پذیرفته می‌شوند که تا به حال در هیچ مسابقه نمایشنامه‌نویسی حائز رتبه نشده و به چاپ نرسیده باشند.
هر نمایشنامه‌نویسی می‌تواند تنها با سه اثر، متقاضی حضوردر این مسابقه باشد.
مهلت بارگذاری نمایشنامه (پی‌دی‌اف و با فونت زر شماره ۴۱) و ثبت نام الکترونیکی (تکمیل فرم درخواست در سایت جشنواره) تا تاریخ 20 آبان 1399 خواهد بود.

بر اساس نظر گروه داوران به سه اثر برگزیده مسابقه، جوایزی به شرح زیر تعلق خواهد گرفت :
رتبه اول تندیس جشنواره – دیپلم افتخار و 200 میلیون ریال جایزه نقدی
رتبه دوم لوح تقدیر و مبلغ 150 میلیون ریال جایزه نقدی
رتبه سوم لوح تقدیر و مبلغ 100 میلیون ریال جایزه نقدی

در صورت تصویب هیات داوران نمایشنامه‌های برگزیده پس از طی مراحل لازم، از سوی انتشارات نمایش منتشر خواهد شد.

گاه شمار:
20 آبان 1399 / آخرین مهلت بارگذاری نمایشنامه (پی‌دی‌اف و با فونت زر شماره ۴۱) و تکمیل فرم تقاضای حضور /اعلام
برگزیدگان نهایی: اختتامیه جشنواره
نشانی دبیرخانه: چهارراه ولیعصر/ خیابان رازی/ کوچه مهبد/ پلاک 10 / طبقه دوم

تلفن: 02166700820 - 02166715059 کدپستی: 1133713514 نمابر: 02166754682
نشانی اینترنتی:  www.fitf.ir
مطالب مرتبط
نظر شما