سه‌شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹
ساعت : ۱۵:۲۳
کد خبر: ۱۰۹۹۳۴
|
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
نمایشگاه «سرو استوار» شامل چهل پوستر منتخب محمدصابر شیخ رضایی با محوریت فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت، به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در گالری مجازی رسانگار فرهنگ‌سرای رسانه برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، گالری رسانگار در پنجمین گام از نمایشگاه‌های مجازی، میزبان آثار صابر شیخ رضایی؛ ایـده پرداز، طراح گرافیک و عکاس است. این مجموعه شامل آثاری است که این هنرمند در پانزده سال اخیر و در بسترهای موضوعاتی چون: مضامین تاریخی صدر اسلام و جهان معاصر ملت ایران، شخصیت‌های فداکار جنگ تحمیلی و مدافعان امنیت و آثار سینمای داستانی/ مستند ترسیم کرده است. 

این آثار در قالب‌های تکنیکی متفاوتی از جمله فتوگرافیک و فتومونتاژ، تصویرگری تخت و سه بعدی، چیدمان و عکاسی صحنه‌ای، حروف نگاری و تایپوگرافی و گاهاً با نگاهی به گنجینه‌های بصری تاریخ هنر ایران طراحی شده.

بخشی از آثار این نمایشگاه در همکاری با پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir طراحی شده که در فضای مجازی با بازدیدها و بازنشرهای میلیونی همراه بوده است.

محمد صابر شیخ رضایی متولد ١٣٦٤ تهران، فارغ التحصیل رشته گرافیک از هنرستان هنرهای تجسمی پسران و کارشناسی ارتباط تصویری از دانشکده هنر دانشگاه شاهد است. کسب عناوین برترِ بیش از چهل رقابت هنری ملی و بین المللی از جمله جشنواره هنرهای معاصر اسلامی، جشن تصویر سال، دوسالانه بین‌المللی گرافیک جهان اسلام، دوسالانه جهانی پوستر تهران، مسابقه جهانی هنر،ورزش،المپیک، جشنواره پوستر پایداری، سوگواره هنرعاشورایی، جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان و ...، حضور در بیش از یکصد و پنجاه نمایشگاه رقابتی از سال ١٣٨١ تا کنون و صاحب آثار در بیش از بیست رویداد از جمله: جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، جشنواره بین المللی هنر مقاومت، طراحی نشان فیلم سینمایی محمد رسول الله و ... به صورت مدعو، یکی از ۲۵ جوان موفق استان تهران در شاخه هنر، در سال١٣٨٧ و حضور در جمع پنج برگزیده نهایی هفته هنر انقلاب ۱۳۹۸، بخشی از کارنامه هنری اوست.

شیخ‌رضایی همچنین طراح گرافیک و مدیر هنری ده ها کمپین و پروژه تبلیغات فرهنگی در سطح ملی و منطقه‌ای و بین المللی بوده، با ناشران و رسانه‌های مطبوعاتی چاپی و الکترونیکی همکاری داشته، مدرس هنر در دانشگاه صدا و سیما و مرکز آموزش هنر اسلامی است و اداره کارگاه‌های آموزشی طراحی پوستر و تصویرسازی و داوری رقابت های طراحی پوستر؛ از دیگر فعالیت‌های اوست.

نمایشگاه سرو استوار از ۲۹ شهریور ماه تا هشتم مهرماه ۹۹ در گالری مجازی رسانگار به آدرس resaneh.farhangsara.ir به نمایش در می‌آید. همچنین منتخبی از این آثار در صفحه اینستاگرام فرهنگ‌سرای رسانه به نشانی @farhangsararesaneh به تماشاست.
نظر شما