جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
ساعت : ۱۱:۰۰
کد خبر: ۱۱۰۰۶۰
|
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
نشان «سرو چهل»، هدیه متبرک «نگین فردوس»، تصویر«نقش بهشت» و بسته فرهنگی «هدیه‌ای از آسمان» توسط مدیریت محصولات سازمان فرهنگی هنری تولید و به مادران چشم به راه و هنرمندان حوزه دفاع مقدس اهدا می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، چهار عنوان محصول ویژه مادران چشم به راه و هنرمندان حوزه دفاع مقدس توسط سازمان فرهنگی هنری تولید شده است.

نشان «سرو چهل» برای اهدا به هنرمندان صاحب اثر در حوزه دفاع مقدس تولید شده و قرار است در ویژه‌برنامه «چهل چراغ» ۴۰ نشان به ۴۰ هنرمند این حوزه اهدا شود.

در طراحی این نشان، از نماد سرو استفاده شده و در داخل آن نقوش تزئینات ایرانی و طرح لاله به کار رفته و عدد ۴۰ در دل نقوش قرار گرفته است.

«نقش بهشت» از دیگر محصول تولید شده است که در آن با استفاده از سبک آبرنگ توسط هنرمند زینب یزدانی، تصاویر شهدای گمنام نقاشی شده است. 

تولید ۴۰ عدد انگشتر مزین به نگین ساخته شده از سنگ حرم حضرت ابا‌عبدلله با عنوان «نگین فردوس» از دیگر محصولات مدیریت محصولات سازمان فرهنگی هنری به مناسبت هفته دفاع مقدس است که قرار است به همراه محصول نقاشی شهدا در جوار ۴۰ مزار شهدای گمنام شهر تهران به مادران چشم به راه اهدا شود.

بسته فرهنگی «هدیه‌ای از آسمان» نیز شامل یک پلاک که روی پاکت قرار گرفته و جمله هدیه از آسمان به صورت مهر روی آن حک شده است. قرار است۴۰ پلاک به ۴۰  نفر که با شهدای گمنام مدفون هم‌عهد می‌شوند اهدا شود.نظر شما