شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰
ساعت : ۱۱:۱۸
کد خبر: ۱۱۰۳۲۷
|
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
سردار سید احمد ربیعی هاشمی، از فرماندهان دفاع مقدس در برنامه «چهل چراغ» گفت: پس از عملیات فتح فاو، کره شمالی از ما دعوت کرد تا چگونگی عبور از رودخانه اروند توسط رزمندگان اسلام را برای آنها تشریح کنیم و این به دلیل بی همتا بودن چنین عملیاتی در تاریخ جنگ‌های دنیا بود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس مراسم تجلیل از شهید حشمت‌الله ظهرابی در برنامه «چهل چراغ» که عصر دوشنبه هفتم مهر در مزار شهدای گمنام خیابان فاطمی برگزار شد و اقشار مختلف مردم، جمعی از فرماندهان نیروی زمینی و بسیج و همچنین مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این مراسم حضور داشتند.

سردار سیداحمد ربیعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس که به عنوان سخنران در این مراسم حضور داشت، ضمن بازگویی فرازهایی از تاریخ دفاع مقدس با بیان خاطره‌ای اظهار داشت پس از عملیات فتح فاو رهبر وقت کره شمالی «کیم ایل سونگ» از ما دعوت کرد تا چگونگی عبور از رودخانه اروند  توسط رزمندگان اسلام را برای آنها تشریح کنیم و این به دلیل بی همتا بودن چنین عملیاتی در تاریخ جنگ‌های دنیا بود. 

وی افزود: بر اساس این دعوت همراه با جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران به کره شملی رفتیم و با ارائه نقشه‌ها و مستندات در میان ناباوری مقامات کره شمالی چگونگی عبور از اروند رود و فتح فاو را تشریح کردیم و این عملیاتی بی‌سابقه در تاریخ جنگ‌های جهان بود. وی با این مقدمه که باید دفاع مقدس را به عنوان برگ زرین تاریخ انقلاب اسلامی حفظ کنیم، اظهار داشت امام خمینی همه توطئه‌ها را با کلام پیامبر گونه خنثی کردند و با مدیریت ایشان کشور به یک وحدت رسید و این باعث شکست گروه‌های تجزیه طلب و در نهایت پیروزی در جنگ شد. 

در ادامه مراسم که از سوی فرهنگ‌سرای سرو برگزار شد، ضمن اجرای مارش نظامی از سوی گروه موسیقی ارتش، از خانواده شهید حشمت‌الله ظهرابی شهید مفقودالاثر عملیات خیبر تجلیل شد و مراسم مداحی، پخش کلیپ گفتگو با خانواده شهید ظهرابی و دکلمه خوانی اجرا شد. همچنین در این مراسم از داود امیریان، از نویسندگان آثار دفاع مقدس نیز تجلیل شد.

این مراسم با همت فرهنگ‌سرای سرو، سازمان مهندسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دژبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و همچنین از امیر سرتیپ دوم سیدمحمد رضا حسینی فرمانده دژبان کل ارتش، سرهنگ حسن عبدالملکی رییس سازمان مهندسی نزاجا، امیر سرتیپ رامین حمیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی نیروی زمینی، سرهنگ امیر محقق فرمانده مرکز آموزش بهداشت و درمان نزاجا و سرهنگ پاسدار محمد رضا احراری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج) تقدیر شد.

همچنین در این مراسم مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از جمله سیدعلیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی، علی زند وکیلی معاون هنری و رویا فتحی مدیر فرهنگی هنری منطقه  ۶ و رییس فرهنگ‌سرای سرو حضور داشتند.

در پایان مراسم میهمانان بر سر مزار شهیدان گمنام حضور یافته و ضمن برگزاری نیایش و مداحی به مقام والای این شهیدان ادای احترام کردند.

مطالب مرتبط
نظر شما