يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹
ساعت : ۱۱:۳۲
کد خبر: ۱۱۰۶۹۵
|
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
همزمان با روزهای آخر ماه صفر برگزار می‌شود
آیین رونمایی مجازی کتاب «شجره آشوب» چهارشنبه ۲۳ مهر ماه در فرهنگ‌سرای امام(ه) برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، آیین رونمایی مجازی کتاب «شجره آشوب» که به بررسی رسالت نفوذی‌های بنی‌امیه در حکومت علوی  اختصاص دارد، چهارشنبه ۲۳ مهر ماه ساعت ۱۰ با حضور نویسندگان کتاب در فرهنگ‌سرای امام(ه) برگزار می‌شود. 

کتاب «شجره آشوب» با موضوع بررسی نفوذهای بنی‌امیه در حکومت امیرالمؤمنین(ع) توسط حجت‌الاسلام ناصر یوسفی و سید علی آقامیری به رشته تحریر در آمده و به تازگی توسط نشر عصر صادق قم در ۲۳۰ صفحه منتشر شده است.

این کتاب بعد از اثبات کفر و جبهه استکبار بودن بنی‌امیه و تبیین اولویت استکبارستیزی در بینش و منش امام علی(ع)، نام و نقش نفوذی‌های بنی‌امیه در فتنه‌های داخلی حکومت امیرالمؤمنین(ع) را بررسی می‌کند.

«زبیر منحرفی از ابتدا»، «حصر خانگی عایشه»، «پروژه کشته سازی علیه نظام اسلامی توسط مروان»، «مغیره تئوریسین نفاق»، «ابوموسی اشعری دوتابعیتی و گزینه معاویه برای حکمیت!»، «دوقطبی سازی های اشعث»، «ارتباط فرماندهان خوارج با بنی‌امیه» و «حواریون علی(ع) شهدای راه مبارزه با استکبار» از جمله سرفصل‌های این کتاب است.

در این نشست حجت‌الاسلام مهدی یعقوبی پژوهشگر دینی نیز برخی ابعاد و بخش‌های کتاب را با نویسندگان مرور و واکاوی می‌کند.

حجت‌الاسلام ناصر یوسفی بیش از ۱۰ سال سابقه تبلیغ و سخنرانی در مساجد و هیئات و دانشگاه‌ها را دارد و پیش از این کتاب «ابن عباس اجتهاد در برابر ولی» را نوشته و مدرس تاریخ تشیع در دانشگاه امام حسین(ع)  است. سید علی آقامیری نیز محقق و پژوهشگر حوزه تاریخ اسلام، مؤلف کتاب‌های «ابن عباس» و «اولویت‌بندی دشمنان در سیره امیر مومنان» و مترجم کتاب «بحران اسلام» است. 

این مراسم در فرهنگ‌سرای امام(ره) به نشانی خیابان شهید باهنر، بین سه‌راه یاسر و جماران، خیابان امیرسلیمانی برگزار می‌شود و همزمان از صفحه رسمی این فرهنگ‌سرا به نشانی imam.farhangsara به صورت زنده پخش خواهد شد.
مطالب مرتبط
نظر شما