سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
ساعت : ۲۰:۵۸
سه چالش اقتصادی-اجتماعی بشر در دوران پسا کرونابه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، روزنامه فرانسوی لزکو در گزارشی از چالش های بویژه اقتصادی و اجتماعی جهان در دوران پسا کرونا رونمایی کرد.

نشریه لزکو فرانسه در این پژوهش نوشت: شدیدترین کاهش فعالیت های اقتصادی از دهه 1930 تا کنون، سه چالش آینده را بسیار افزایش می دهد. این چالش ها عبارتند از کاهش بهره وری، افزایش نابرابری ها و پایداری مالی.

لزکو افزود: رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا و تدابیر برای مهار آن ، برطرف کردن این چالش ها را دشوارتر می کند.

به نوشته این روزنامه، کاهش بهره وری که از سالها پیش تا کنون در جهان ناگزیر وجود داشت، با کاهش ناگهانی فعالیت شدت یافته است.

همچنین افزایش نابرابری ها برای نخستین بار در یک نسل، فقر شدید را به جهان بازمی گرداند. زنان، کارگران کم مهارت و کارهای غیررسمی بیشتر از این رکود خدمات آسیب می بینند.

برپایه این گزارش، در پایداری مالی، بدهی عمومی طی دو سال حدود یک پنجم افزایش خواهد یافت. در پایداری اکولوژیکی، برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به سرمایه گذاری گسترده ای نیاز است.

این روزنامه فرانسوی در پایان نوشت: این سه چالش با بحران افزایش می یابد. و در هر یک از آنها ، کشورها بدون همکاری نزدیک با موسسات موفق نخواهند بود. آینده را فقط می توان با مشارکت نوشت.

انتهای پیام/
نظر شما