شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
ساعت : ۰۵:۴۵
کد خبر: ۱۱۱۷۶۵
|
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
همزمان با سالگرد شهادت شهید بهروز صبوری تک آهنگ «دیر کردی» در قالب زبان حال مادر این شهید بزرگوار با صدای حسین حقیقی در دسترس مخاطبان قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، به مناسبت ۲۴ آبان ماه سالگرد شهادت شهید بهروز صبوری تک آهنگ «دیر کردی» با صدای حسین حقیقی در قالب زبان حال بانو زرین تاج بهرام نیا مادر این شهید بزرگوار توسط مجموعه فرهنگی شهید مایلی منتشر شد.

این قطعه به مادران معظم شهدا به ویژه مادر گرانقدر شهید بهروز صبوری تقدیم شده است.

پیمان طالبی شاعر، انوشیروان تقوی آهنگساز، طاها چوگان باز تهیه کننده و حسین حقیقی خواننده این اثر را تشکیل می‌دهند.شهید بهروز صبوری ۳۸ سال پیش در سن ۱۸ سالگی به شهادت رسید و پیکر او به‌دلیل شرایط عملیات در منطقه ماند. مادر شهید بهروز صبوری سال‌ها منتظر شنیدن خبری از پیکر فرزندش همانند دیگر مادران شهدای مفقودالاثر بود. جمع زیادی از مردم ایران مادر این شهید را در کلیپی معروف که نمایانگر گریه‌ها و انتظار این مادر در استقبال از شهدای گمنام است مشاهده کرده‌اند. این کلیپ با عنوان «گمنام ۶۱» بارها در فضای مجازی و رسانه ملی منتشر شده است و مادر شهید صبوری را کم‌کم به نمادی از انتظار مادران شهدای گمنام تبدیل ساخت.

پنج‌شنبه ۸ اسفندماه ۹۲ طبق اعلام رسمی معراج شهدای مرکز و کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح خبر کشف هویت شهید بهروز صبوری بعد از ۳۱ سال مفقود الجسد بودن، منتشر شد. پیکر مطهر شهید بهروز صبوری در جریان به خاک‌سپاری جمعی از شهدای گمنام در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۹ به خاک سپرده شده بود و هویت او بعد از گذشت سه سال از خاک‌سپاری توسط آزمایش DNA شناسایی شد. نمونه خون خانواده شهید با نمونه استخوان شهید که در بانک ژنتیک شهدای گمنام ثبت شده بود تطابق پیدا کرده هویتش احراز شد. شهید بهروز صبوری سال ۱۳۶۱ در عملیات مسلم‌بن عقیل در منطقه عملیاتی سومار به شهادت رسید.

سرانجام سال ۱۳۹۲ پیکر شهید بهروز صبوری پس از سال‌ها گمنامی در آستان مقدس امامزاده حسن علیه السلام منطقه ۱۷ تهران به خاک سپرده شد.در متن شعر قطعه «دیرکردی» آمده است:

دلتنگی جونمو گرفت / غم همه خونمو گرفت

از این زمونه دلخورم / ازم جوونمو گرفت

دنیا خرابه رو سرم / خاکی شده بال و پرم

کل رفیقات اومدن / فقط تو موندی پسرم

دیر کردی / منو پیر کردی

ولی دلم روشن بود / یه روزی برمی‌گردی

گفتی خودت میری ولی / برگشتن تو با خداست

کار خداست که اومدی / آره گلم کار خداست

تو اومدی همه دیدن / بعد یه عمری خندمو

می‌خوام نشونشون بدم / جوون قدبلندمو، جوون قدبلندمو

دیر کردی / منو پیر کردی

ولی دلم روشن بود / یه روزی برمی‌گردی

نظر شما