يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
ساعت : ۱۶:۰۵
کد خبر: ۱۱۱۹۷۲
|
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
انتظامی گفت: بی‌شک با اقداماتی که در این جشنواره انجام می‌شود، مقاومت معنای گسترده‌تری پیدا می‌کند و باید ارتباط منطقی میان بسیاری از موضوعات اجتماعی در بخش‌های مختلف با مفهوم مقاومت ایجاد کرد.
نهادینه‌کردن مفهوم اجتماعی مقاومت یکی از کارکردهای جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت استبه گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فرهنگ و هنر؛ حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی گفت: تقریباً تمام کشورهای منطقه با موضوع مقاومت به عنوان مسئله‌ای اجتماعی مواجه‌اند، کشورهایی که با جنگ با استکبار و یا تکفیری‌ها‌ درگیرند، مفهوم مقاومت را به عنوان اولویت روزمره در زندگی اجتماعی خود لمس می‌کنند، از این رو شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت باید مفهوم مقاومت را اجتماعی‌تر از گذشته تبیین کند و بستر‌ ایجاد ارتباط صحیح میان مفهوم مقاومت و جامعه بومی باشد.

وی جذب سینماگران خارجی برای حضور در جشنواره فیلم مقاومت را ضروری برشمرد و گفت: در این میان دغدغه‌مندی فیلمسازان و هنرمندان کشورمان برای تولید آثار و تلاش برای جذب آنان در جشنواره‌هایی همچون مقاومت یکی از ملزومات امروز کشور در بخش هنری به شمار می‌رود و جذب سینماگران خارجی نیز برای حضور در این جشنواره  ضرورت دارد.

انتظامی انقلاب ‌اسلامی‌ایران را مروج مفهوم مقاومت در منطقه دانست و تصریح کرد: در شرایط فعلی که ویروس منحوس کرونا به عنوان بیماری فراگیر و همه‌گیر بسیاری از کشورها را با خود درگیر کرده است، شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اختصاص بخش ویژه به موضوع مدافعان سلامت توانست حرکتی بدیع در حوزه فرهنگ‌سازی آغاز و دفاع از سلامت اجتماعی را به عنوان جریانی در سطح کشور مطرح کند.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: بی‌شک، نهادینه‌کردن مفهوم اجتماعی مقاومت یکی از کارکردهای جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت است و با اقداماتی که در این جشنواره انجام می‌شود، مقاومت معنای گسترده‌تری پیدا می‌کند. می‌توان و باید ارتباط منطقی میان بسیاری از موضوعات اجتماعی در بخش‌های مختلف با مفهوم مقاومت ایجاد کرد.

وی در پایان گفت: تواصی به حق و تواصی به صبر راه رهایی از شرایط کنونی و به ویژه مقابله با تحریم‌های ظالمانه‌ای است که کشور را در حوزه‌های مختلف با چالش‌های بسیاری روبرو کرده است؛ این رویکرد را می‌توان به مقاومت تعبیر کرد که در سایه تعامل، همدلی و همراهی همگان محقق می‌شود.

همزمان با برگزاری مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، آثار راه‌یافته به این جشنواره به صورت همزمان در دو پلتفرم «نما فیلم» namafilm.ir و «عماریار» ammaryar.ir اکران می‌شود.
منبع: تسنیم
نظر شما