سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
ساعت : ۲۱:۳۹
کد خبر: ۱۱۲۱۹۳
|
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با صدور پیامی شهادت دانشمند هسته‌ای دکتر فخری زاده را تسلیت گفت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ وهنر، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پی شهادت دانشمند هسته‌ای دکتر فخری زاده پیام تسلیتی صادر کرد.
متن این پیام به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم 
مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

ترور دانشمند برجسته هسته ای ایران شهید دکتر محسن فخری زاده  اقدامی بزدلانه از سوی دشمنان و ناقض حاکمیت قوانین بشری و بین المللی است. شهید فخری زاده  نمونه برجسته‌ای از تربیت‌شدگان مکتب اسلام و امام (ره) و رهبری بزرگواربود و همه‌ عمر خود را برای اعتلای نام الله و پرچم مقدس جمهوری اسلامی و عزت ملت بزرگ ایران سپری کرد. 

شهادت به دست دشمنان این مرز و بوم پاداشی مناسب برای مجاهدت علمی این دانشمند گرانقدر بود.

بی شک هدف اصلی از اقدامات تروریستی ایجاد وقفه در روند رو به رشد علمی کشور از طریق حذف مجاهدان حوزه علم و فنآوری و نیز القاء فضای ناامنی برای تلاشگران حوزه های شکوفایی ملت است تا از این طریق به زعم خود در روند علمی کشور و مسیر رسیدن به استقلال علمی و فنی آن خلل ایجاد کنند.

اینجانب ضمن محکوم کردن ترور این دانشمند برجسته کشور و عرض تبریک و تسلیت به محضر مقام معظم رهبری، خانواده آن شهید بزرگوار و ملت بزرگ ایران همگان را به این سخن امام خمینی(ره) توجه می دهم که فرمود: «ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد» و اساسا «شهادت هنر مردان خداست» و مردان خدا را واهمه ای از مرگ نیست بلکه مرگ در راه خدا را زمینه ای برای بیداری و شادابی بیشتر ملت در مسیر حرکت انتخابی می دانند و این همان کلام نورانی است که فرمود: « بکشید ما را ملت ما بیدارتر می شود».

هرچند فقدان این اندیشمند بزرگ خسرانی غیر قابل جبران است اما شنیدن این خبر که در مکتب ایشان  شاگردان و اندیشمندان بسیاری پرورش یافته اند تا در پیشبرد اهداف بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در سایه رهبری داعیانه مقام معظم رهبری در خدمت ملت باشند، تا حدودی تحمل این غم را آسان تر می کند.

انتظار از ساختار اطلاعاتی و امنیتی کشور افزایش هوشیاری بیشتر برای جلوگیری از تکرار این نوع اقدامات تروریستی است خصوصا اهتمام بیشتر در پروژه نفوذ وخنثی سازی نفوذ و پاسخ قاطع به آن که مطالبه جدی رهبری نظام و ملت ایران است. دشمنان ملت ایران بدانند این اقدامات بزدلانه نه تنها روند علمی کشور را متوقف نمی کند بلکه شتاب بیشتری به این روند خواهد داد و ملت پاسخ این ددمنشی را نیز به وقت خود و بسیار محکم خواهد داد.

والسلام
میثم امرودی 
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

نظر شما