شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
ساعت : ۱۸:۴۷
کد خبر: ۱۱۲۶۰۵
|
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
رییس فرهنگ‌سرای کار و تعاون از برگزاری پویش مردمی «یلدا حوالی توست» برای کودکان کار خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، داوود حشمتی رییس فرهنگ‌سرای کار و تعاون با اعلام این مطلب افزود: پویش مردمی «یلدا حوالی توست» برای کودکان کار به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا با شعار #پایان-کار-شروع-کودکی و با در نظر گرفتن اصل کرامت وجودی انسان در هندسه معرفتی قرآن کریم برپا می‌شود.

وی ادامه داد: برخی کودکان به سبب شرایط زندگی با محرومیت از بسیاری حقوق خود، برای تأمین هزینه‌های زندگی مشغول به کار هستند. کار کودکان در تمامی ادوار به نوعی وجود داشته و فقر عامل اصلی کار کودکان است. با این حال آموزش و پرورش ناکافی، قوانین فرهنگی و اجتماعی نادرست، تعداد اعضای خانواده، جغرافیا و اقتصاد جهانی همه و همه در افزایش میزان کار کودکان تأثیرگذار است. 

رییس فرهنگ‌سرای کار و تعاون گفت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و عدم امکان برگزاری دورهمی خانوادگی، مقارن با ۳۰ آذرماه (پنجم جمادی‌الاول) و سالروز ولادت حضرت زینب(س)، روز پرستار در طولانی‌ترین شب سال (شب یلدا) در قالب پویش #یلدا-حوالی-توست با توسل به حضرت زینب(س)، شهروندان می‌توانند اقدام به نذر هدیه و غذا برای کودکان کار کنند.

حشمتی همچنین گفت: این پویش به همت  فرهنگ‌سرای کار و تعاون با همکاری نیکوکاران و سایر نهادها برپا شده است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این پویش می‌توانند به نشانی: بزرگراه یادگار امام(ره) جنوب، تقاطع خیابان هاشمی، پلاک ۷۶، فرهنگ‌سرای کار و تعاون مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: ۶۶۰۲۹۰۶۰ تماس بگیرند.
نظر شما