چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
ساعت : ۰۲:۵۸
کد خبر: ۱۱۲۷۷۲
|
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
ایده جالب موسسه تصویر شهر برای پردیس‌‌های سینمایی/
هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر در خصوص راه‌اندازی کارگاه ماسک در پردیس سینمایی رازی گفت: تولید ماسک توسط کارکنان سینماهای سازمان فرهنگی هنری تا شکست کرونا ادامه دارد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به همراه جمعی از مدیران و معاونان این سازمان، سه‌شنبه ۲۵ آذرماه از روند تولید ماسک در پردیس سینمایی رازی در جنوب شهر تهران که با مشارکت بخش خصوصی و گروه جهادی ققنوس راه‌اندازی شده است، بازدید کرد و به دست‌اندرکاران کارگاه ماسک که برای کمک به هموطنان در این شرایط مشارکت می‌کنند، خسته نباشید گفت.  

هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر نیز درباره هدف از راه‌اندازی کارگاه ماسک در پردیس سینمایی رازی گفت: از ابتدای اسفندماه سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا در کشور، سینماها طی دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تعامل با ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعطیل شد و فعالیت‌های فرهنگی و هنری در کشور تا به امروز تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته که این مسئله باعث شد حوزه سینما از نظر چرخش اقتصادی و اشاعه فرهنگ آسیب جدی ببیند. 

وی همچنین گفت: با توجه به تعطیلی مداوم سینماها شاهد بیکاری کارکنانمان در سینماهای زیرمجموعه (ملت، تماشا، راگا و رازی) بودیم که باعث شد علاوه بر خود ایشان، خانواده‌هایشان نیز دچار بحران شوند. 

میرزاخانی افزود: از طرفی پس از گذشت نزدیک به یک سال از شیوع ویروس کرونا در کشور شاهد آن هستیم که نیاز مردم به اقلام بهداشتی از جمله ماسک به عنوان یکی از مهم‌ترینِ این اقلام نه‌تنها کاسته نشده بلکه افزایش بیشتری هم پیدا کرده است. بنا بر این بر آن شدیم که در راستای اقتصاد مقاومتی و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی علاوه برای رفع نیاز جامعه، برای مبارزه با بحران بیکاری نیروهای انسانی در سینماهایمان چاره‌اندیشی کرده و کارگاه ماسک را راه‌اندازی کنیم. 

تولید ماسک توسط کارکنان سینماهای سازمان فرهنگی هنری


مدیرعامل موسسه تصویر شهر تصریح کرد: این کارگاه در راستای تأمین ماسک مورد نیاز مردم و توزیع مناسب آن بین مردم، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی فعال شده است. این ماسک‌های بهداشتی با دستگاه‌های تمام مکانیزه و با درجه کیفی بالا به صورت تمام آلتراسونیک، دو لایه اسپان باند و یک لایه مِلت بلون در بسته‌های ۵۰ عددی تولید و توزیع می‌شود. در حال حاضر روزانه ۱۰۰ هزار ماسک بهداشتی تولید می‌شود که در صورت ثبت سفارش بیشتر امکان تولید ماسک تا تعداد ۵۰۰ هزار عدد نیز وجود دارد و تمامی هنرمندان و صنوف سینمایی می‌توانند برای تهیه ماسک از این مجموعه از تخفیف مناسب برخوردار شوند. 

وی در ادامه گفت: در این کارگاه در هر شیفت روزانه ۳۰ نفر مشغول به فعالیت هستند و تولید ماسک با کمک ایشان تا شکست صد درصدی کرونا ادامه دارد.

تولید ماسک توسط کارکنان سینماهای سازمان فرهنگی هنری

هاشم میرزاخانی در پایان گفت: خدا را شاکریم که در این روزهایی که با معضل بیکاری به ویژه در حوزه فرهنگ در کشور مواجه هستیم، توانسته‌ایم کارکنان سینماهایمان را حفظ کنیم و امیدواریم که با همت مسئولان و تلاش کادر پزشکان و پرستاران از یک سو و از سوی دیگر خواست و اراده ملی عموم مردم برای رعایت بیشتر نکات بهداشتی در آینده‌ای نزدیک شاهد فروکش کردن ویروس کرونا و رخت بر بستن این میهمان ناخوانده در کشور باشیم و بار دیگر با قدرت و روحیه‌ای مضاعف به فعالیت‌های پیشین خود بازگردیم.


تولید ماسک توسط کارکنان سینماهای سازمان فرهنگی هنری
مطالب مرتبط
نظر شما