دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
ساعت : ۰۳:۲۷
کد خبر: ۱۱۲۸۸۲
|
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
علی نصیریان بازیگر، نویسنده و کارگردان پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون ایران ریاست هیات‌داوران جشنواره آنلاین «هنر زنده است» را پذیرفت. پیام این جشنواره چندوجهی است؛ «جهان زنده است، هنر زنده است، هنرمندان زنده‌اند، مخاطبان زنده‌اند.»
علی نصیریان رییس هیات‌داوران جشنواره «هنر زنده است» شدبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، به نقل از روابط عمومی جشنواره، شورای سیاست‌گذاری جشنواره «هنر زنده است» از بین چهره‌های برجسته هنر ایران علی نصیریان را برای ریاست هیات‌داوران این جشنواره انتخاب کرد، بهروز غریب پور رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره آنلاین «هنر زنده است» نیز به طرح موضوع با وی پرداخت.

علی نصیریان پس از آگاهی یافتن از اهداف شورای سیاست‌گذاری جشنواره «هنر زنده است» که در رأس آن بیدار کردن انگیزه و امید در نسل جوان در شرایط بیماری کرونا است همکاری با جشنواره و حضور در سمت ریاست هیات‌ داوران را پذیرفت.

علی نصیریان ضمن پذیرش ریاست هیات‌ داوران جشنواره «هنر زنده است»، آرزو کرد این جشنواره بتواند محلی مناسب برای رفع ناامیدی و یاس ناشی از تعطیلی فعالیت‌های هنری در دوران کرونا باشد و محملی شایسته برای عرض‌اندام هنرمندان جوان و پیشکسوت ایجاد کند.

این جشنواره تاکید دارد بر کشف استعدادهای جوان و آثار کمتر دیده شده آنها در سراسر ایران به خصوص مناطق کم برخوردار، و همچنین ارزیابی هنری و فنی استعدادهایی که همیشه در رویدادهای و جشنواره دیگر در سایه عناوین بزرگ پنهان می مانند. 

فراخوان اولین جشنواره آنلاین «هنر زنده است» در چهار بخش «فیلم» به دبیری کمال تبریزی، «تئاتر»به دبیری بهروز غریب پور، «موسیقی» به دبیری فردین خلعتبری و «دیجیتال آرت» به دبیری محمود کلاری بیست و نهم آذرماه منتشر شد.

علاقه‌مندان جهت شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره آنلاین «هنر زنده است» می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی aafestival.ir به مطالعه متن فراخوان و ثبت اثر بپردازند.

برگزارکنندگان نخستین دوره جشنواره آنلاین «هنر زنده است» موسسه فرهنگی هنری «برداشت آخر» و مجموعه فرهنگی هنری «مربع ۱۱» هستند. این جشنواره  به شکل رقابتی در شبکه‌های اینترنتی با حمایت مادی بخش خصوصی و حمایت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۱۰ تا  ۲۰ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره «هنر زنده است» تا یکم بهمن‌ماه فرصت دارند آثار خود را در بخش فیلم بلند به نشانی دبیرخانه ارسال و سایر آثار خود در بخش‌های مختلف را در فرم ثبت‌نام جشنواره بارگذاری کنند. 

مطالب مرتبط
نظر شما