جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
ساعت : ۱۵:۴۶
کد خبر: ۱۱۳۶۶۴
|
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
اجراهای صحنه‌ای موسیقی با رعایت سقف مصوب ستاد ملی کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از سر گرفته می‌شود.
آغاز دوباره اجرای کنسرت‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتیبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت ارشاد، به دنبال اعلام وضعیت زرد در تهران و از سرگیری فعالیت‌های گروه سه، طی هفته گذشته و هفته جاری دو جلسه با حضور شرکت‌های برگزارکننده کنسرت و سالن‌های برگزاری کنسرت به ریاست محمد اله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی برگزار و شرایط از سرگیری کنسرت‌های موسیقی بررسی شد.

در این جلسات شرکت‌های برگزاری کنسرت از آسیب فراوان به هنرمندان، نوازندگان و صاحبان مشاغل فنی مرتبط با کنسرت طی یکسال اخیر سخن گفتند.

به عقیده شرکت‌ها برگزاری کنسرت با ظرفیت 30 تا 50 درصد ظرفیت سالن و یک سانس در روز توجیه اقتصادی ندارد و تنها با هدف به جریان افتادن دوباره چرخ اقتصاد هنر مجبور به انجام آن هستند.

در این جلسات شرکت‌ها بیان کردند هزینه‌های اجاره و خدمات فنی سالن‌ها و هزینه تبلیغات شهری و مجازی که مردم را ترغیب به استقبال از اجراها کند، عملاً سودی برای برگزارکننده باقی نمی‌گذارد.

در این جلسات نمایندگان سالن‌های برگزاری کنسرت در تهران آمادگی خود را برای ارائه تخفیف‌های لازم در اجاره و نرخ خدمات فنی اعلام کردند تا بدین وسیله شرکت‌ها رغبت بیشتری برای برگزاری کنسرت داشته باشند.

برچسب ها: موسیقی ، کرونا
نظر شما