جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
ساعت : ۲۲:۱۵
کد خبر: ۱۱۴۴۲۵
|
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
معاون علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی در سالروز شهادت جمعی از شهدای عملیات والفجر8 از رئیس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس خواست تا یادمانی را در دزدفول به نام پایانه وصل جهت گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والفجر 8 احداث نماید.
درخواست حجت‌الاسلام خسروپناه از سردار کارگر در سالروز شهدای مظلوم دزفول در عملیات والفجر8
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه، استاد فلسفه، معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس شورای اندیشه‌ورز سازمان فرهنگی هنری و فرهنگسرای اندیشه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 34 شهید مظلوم دزفول در عملیات والفجر8 درخواستی را از سردار کارگر، رئیس بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس مطرح کرد.
متن این نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
یا ایها الانسان انک کادح الی ربک کدحا فملاقیه
خیل لبیک گویان هل من ناصر حسین علیه السلام، عماران گردان خط شکن بلال لشکر هفت ولیعصر عجل الله فرجه الشریف و پاسداران خمینی کبیر رحمه الله علیه، همان عابدان محراب و مجاهدان میدان که درس «ان الحیاه عقیده و جهاد» را از فاتح خیبر آموختند، سرشار از ظفر و خسته تن از رزم، برای آمدن به شهر و تجدید قوا، یک یک سوار بر اتوبوس که نه، گویا سوار بر هودجی از نور شدند برای رفتن به ملکوت تا سیراب از عطش، در قهقه مستانه خویش، عند ربهم یرزقون بمانند.
 
امروز مصادف است با سالروز عروج سی و چهار تن از علی اکبرهای دیارمان دزفول که در عملیات ظفرمند و الفجر هشت، هنوز در محل سوار شدن بودند که اتوبوس‌شان ناجوانمردانه، مورد شلیک جنگنده‌های بعثی قرار گرفت، رخدادی کم نظیر در طول دفاع مقدس که به نوبه خود برگ سبز دیگری از کارنامه پرافنخار و عزت دزفول، پایتخت مقاومت به حساب می‌آید.

به اقتضای زنده نگه داشت یاد و نام این پرستوهای پرکشیده، در آن پایانه وصال، این مسکین جا مانده از آن قافله وصل، ضمن ابراز ارادت، به خادم الشهدای ایران اسلامی، برادر مخلص سردار کارگر، ریاست محترم حفظ و نشر آثار و ارزشهای دفاع مقدس، از ایشان خواهانم به منظور تجلیل از آن مسافران همیشه سبز و ثبت خاطره این سفر سرخ در اطلس قدسی جغرافیای خوزستان در محل این رخداد عزت آفرین یادمانی به نام پایانه وصال بنا گردد تا یادمان برتری اندیشه مجاهدت جانانه، در مواجهه با مشکلات، برای رسیدن به گشایش عزتمندانه، پیوسته، در اذهان نسل های این کیان ولایی، باقی ماند.
 
آن مسافران رشید و واصلان شهید عبارتند از:
حمید گیمدیلی
احمد اردی زاده
منصور حسینی فر
عبدالعلی پوریاقلی
محمود فرزانه جیبری
سلطانعلی طاهر دناک
عبدالحسین بویز
احمد جهانبخش نبوتی
عبدالامیر ناجی دزفولی
مصطفی کمال
حسن معتمدی نیا
محمد اکبریان
محمود دوستانی دزفولی
بهزاد لامی
عبدالحسین صحتی
محمدرضا شاحیدر
سید مرتضی اشتاء
عبدالمحمد عباسعلی طاهر
محمدرضا پرموز
علیرضا ناخدا
اردشیر بهرامی
غلامرضا رضایی
شاهگل محبی
غلامرضا فرهی
عبدالمحمد پاطلا
ناصر بوش
ریاض صفار
جمعه بیاد
محمد علی صالحی
عبدالحسین خیاط غیاثی
علیرضا باقریان
عبدالحسین دینوی زاده
منصور بصیری فر
عبدالرضا بصیری فر

رضوان خدا بر لاله‌های پرپر این ملت به ویژه بر شهیدان دفاع مقدس که با انتخابی آگاهانه، ندای ولی فقیه زمان خود را اجابت نمودند و چشم فتنه استکبار را زیر قدوم قهرمانه خود، از حدقه بیرون آوردند و گرنه معلوم نبود چه بلایی بر این مرز پر گهر می‌آمد که شاید جبرانش تا ابد الدهر ممکن نبود.

سلام و صلوات مستدام الهی بر همه آنان و خاصه شهیدان دار الاجتهاد و الاستقامه، دزفول عزیز که با حضور به هنگام و بصیرت مدار خویش، راه را بر جهانخواران میهن سوز، سد کردند.
«اللهم بارک لهم بالضیافه و وفقنا للاستدامه.»
بارالها: ما را توفیق آن ده که در پایان این سفر ناسوتی و دنیایی، در زمره مسافران اتوبوسی تا ملکوت در بهشت باشیم، چرا که مقصدی جز  رضوان ذات کبریایی‌ات ندارد.
برحمتک یا ارحم الرحمین
عبد الحسین خسروپناه
حوزه علمیه قم
6 اسفند 1399

نظر شما