يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
ساعت : ۰۱:۲۵
کد خبر: ۱۱۷۳۳۵
|
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳
همزمان با ایام عید غدیرخم و از تاریخ 9 مردادماه، طرح فصلی و حمایتی از کتابفروشان با عنوان «تابستانه» برگزار می‌شود. ثبت‌نام کتابفروشی‌ها نیز در این طرح از امروز سه‌شنبه آغاز می‌شود، پیش از اجرای این طرح، مطالبات کتابفروشی‌های عضو طرح «بهارانه کتاب ۱۴۰۰» پرداخت خواهد شد.
آغاز طرح تابستانه کتاب از 9 مرداد
به گزارش پگاه تحلیلی خبری فرهنگ و هنر ، طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ قرار است از ۹ تا ۱۵ مردادماه به مدت ۷ روز در کتابفروشی‌های عضو طرح برگزار شود.

علیرضا اسماعیلی مشاور اجرایی معاونت فرهنگی گفت باتوجه به استقبالی که از طرح بهارانه کتاب از سوی مخاطبان انجام شد، رقم اعتبار یارانه بیشتری برای تابستانه تخصیص یافت.

وی با تاکید بر اینکه سقف مجاز خرید برای هر خریدار در بهارانه کتاب ١٤٠٠، دویست هزار تومان بود اما در تابستانه رقم‌ها و اعتبار افزایش یافته اعلام کرد: تابستانه کتاب ۱۴۰۰ با افزایش ۵۰ درصدی اعتبار یارانه همراه شده از این رو مخاطبان و علاقه‌مندان به کتاب می‌توانند تا سقف ۳۰۰ هزار تومان از این طرح خریداری کنند.

وی افزود: در واقع سقف خرید کتاب هم ۵۰ درصد افزایش یافته تا هم کتابفروشی‌ها و هم مخاطبان در شرایط کنونی رضایت داشته باشند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ برای هدفمندکردن یارانه نشر طرح‌های فصلی فروش کتاب را آغاز کرد؛ در این طرح‌ها کتابفروشی‌ها می‌توانند روی فروش کتاب به خریداران تخفیف بدهند و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارتخانه دریافت کنند.

در این طرح‌ها که با نام طرح‌های فروش فصلی مشهور شده‌اند، کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را داشته باشند، پس از ثبت نام، می‌توانند کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند. این طرح‌ها از جمله مزیت‌هایی است که کتابفروشان حضور آن را در ایام رکود فروش کتاب در همه‌گیری کووید ۱۹ ضروری می‌دانند.

طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ از ۹ تا ۱۵ مردادماه در کتابفروشی‌های سراسر کشور آغاز خواهد شد.

آغاز ثبت‌نام در تابستانه کتاب ۱۴۰۰

ثبت‌نام کتابفروشی‌ها در طرح «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» از امروز سه‌شنبه ۲۹ تیر در سراسر کشور آغاز می‌شود. از این‌رو کتابفروشی‌های سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی tarh.ketab.ir نسبت به ثبت‌نام در این دوره از طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) اقدام کنند.

کتابفروشی‌های مشارکت‌کننده در طرح‌های پیشین توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب)، برای شرکت در «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند و کافی است با مراجعه به پنل کاربری خود، شرایط شرکت در طرح را تأیید و اطلاعات خود را ویرایش و کنترل کنند.
مطالب مرتبط
نظر شما