يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
ساعت : ۰۸:۰۲
کد خبر: ۱۱۷۶۱۶
|
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
برنامه «نفس دوم» که روزهای پنجشنبه پخش می شود به شنوندگان آموزش بدهد چطور سعی کنند سبک زندگی شان را تغییر بدهند.
سبک زندگی تان را با رادیو تغییر دهیدبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، محسن کریمی تهیه کننده در این باره گفت: گاهی ما در زندگی از حرکات ورزشی غافل می شویم و فراموش می کنیم چطور می توانیم با حرکت های درست ورزشی هم حالمان را خوب کنیم و هم اینکه تغییری در سبک زندگی مان ایجاد کنیم. همه این موارد باعث شد تا ما به فکر ساخت برنامه «نفس دوم» در گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت باشیم.

وی ادامه داد: این برنامه روزهای پنجشنبه ساعت ۹ پخش می شود و هدف تغییر سبک زندگی، پیشگیری و درمان به واسطه حرکات ورزشی است که با گویندگی امین ضیایی روانه آنتن می شود.

کریمی اظهار کرد: محور اصلی برنامه پزشکان ورزشی هستند که به سئوالات شنوندگان پاسخ می دهند. به عنوان مثال یک فرد با چربی بالا تماس می گیرد و از پزشک برنامه می خواهد تا او را راهنمایی کند که چه نوع ورزش هایی در خانه انجام بدهد تا به سلامتیش کمک کند. کارشناسان برنامه نیز متخصصان پزشکی ورزشی هستند که شامل امیرحسین عابدی یکتا، امیرحسین براتی، مهرشاد پورسعید اصفهانی، محمد حسبی، شهرزاد خسروی، عزیزه فرزین مهر و مریم ابوالحسنی هستند.

بر اساس این گزارش به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، این برنامه از آیتم های مختلفی تشکیل شده است که از جمله آن می توان به «لطفا چند لحظه» (روانشناسی ورزشی) و آیتم «بازی های محلی» اشاره کرد. در آیتم «لطفا چند لحظه» به شنوندگان آموزش داده می شود که چطور انگیزه برای ورزش داشته باشند تا سلامتی شان را حفظ کنند. در آیتم «بازی های محلی»، بازی های مختص به استان های مختلف نمایش داده می شود.
نظر شما