چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
ساعت : ۱۹:۵۵
کد خبر: ۱۲۱۵۴۴
|
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۶
کتاب «در پیشگاه حسن» جديدترين اثر میشل دكتر كعدي، نویسنده و اندیشمند مسیحی، از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان و با همکاری انتشارات «دار المعارف الحکمية» چاپ و منتشر شد.
رونمایی از جدیدترین کتاب میشل کعدی و اهدا آن به سردار سليمانيبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر،آيين رونمایی از این کتاب همزمان با آغاز سال نو میلادی، دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و شهادت حضرت زهرا(س) به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، برگزار شد.
این مراسم در محل رايزني فرهنگي كشورمان در بيروت و با حضور محمد جلال فیروز نیا، سفیر ایران در لبنان،  دکترعباس خامه یار، رایزن فرهنگی کشورمان در لبنان و شماری از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه لبنان برگزار شد.
میشل دكتر كعدي، در سخنرانی خود در این مراسم، ضمن ابراز خشنودی از انتشار تازه ترین اثر خود تاکید کرد عشق به امام حسن و ایمان عمیق به راه این امام بزرگوار انگیزه اصلی تألیف این اثر است.
اين نويسنده و اديب سرشناس لبناني، ضمن قدردانی از رايزني فرهنگي جمهوری اسلامی ایران به خاطر اهتمام به چاپ و نشر آثار پیرامون سیره و فضایل اهل بیت (علیهم السلام) گفت: اهتمام جمهوری اسلامی ایران به چاپ و نشر آثار با محوریت اهل‌بیت(ع) کاری بزرگ و شایسته تقدیر است .
وی افزود: اهتمام جمهوری به سیره اهل بیت(ع) بیانگر اصالت جمهوری اسلامی و صداقت مواضع آن در دفاع از حقوق بشر است.
دكتر كعدي در ادامه گفت: مفتخرم که توانستم این مجموعه مرتبط با اهل بیت (ع) را به پایان برسانم. آرزو دارم خداوند طول عمر عطا فرماید تا بتوانم بیشتر با تعالیم و معارف اهل بیت آشنا شوم، معارفی که انسان را در سير تكاملی خود به سوی كمال نهايي‌اش یاری می رساند.
این اندیشمند مسیحی در بخشی از سخنان خود به رشادت‌ها و دلاورمردی های شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: این بزرگ مرد دستاوردهای عظیمی برای امت خود به ارمغان آورد بنابراین او به حق شایسته تقدیر است. و من اين آخرين اثير اهل‌بيتي خودم را به پيشگاه ايشان تقديم مي‌كنم.
در ادامه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان ضمن تبریک به میشل دكتر كعدي، ابراز امیدواری کرد این نویسنده برجسته مسیحی به خلق آثار ارزشمند ادامه دهد.  
دكتر عباس خامه یار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان ضمن قدردانی از دكتر كعدي و ستودن آثار او پیرامون اهل بیت (علیهم السلام) تاکید کرد تلاش در جهت نشر و ترویج آثار گران‌بها، و همچنین تجلیل از آفرینندگان این آثار وظیفه اخلاقی ماست.
خامه یار افزود: میشل دكتر كعدي نویسنده، ادیب، شاعر، زبان شناس و انسان خلاقی است که در جهت ترویج فرهنگ دگردوستی و همچنین اعتلای ارزش های والای انسانی به دور از تعصب و افراطی گری تلاش می کند.
در بخش پایانی این مراسم از کتاب « در پیشگاه امام حسن» رونمایی شد و چند نسخه از کتاب نیز با امضای نویسنده اثر، به حاضران اهدا شد.
میشل دكتر كعدي در این کتاب سیره زندگی و فضایل امام حسن مجتبی (ع) را با شيوه و جذابیتی بی انتها به تصویر می کشد.
يادآوري مي‌شود، دكتر ميشل كعدي، پيش از اين نوشته‌ها و آثار متعددي پيرامون اهل‌بيت عصمت و طهارت عليهم السلام به رشته تحرير در آورده است كه از جمله:
الإمام علی نهجاً وروحاً وفقهاً (امام علی روش، روح و فقه)،
السیده الزهراء اولى الأدیبات (زهرا، سرآمد بانوان اهل ادب)،
الإمام الرضا أبعاد روحیه وعلمیه (امام رضا ابعاد روحی و علمی)،
الإمام الحسین قدوه ورساله (امام حسین الگو و رسالت)، 
الإمام زین‌العابدین والفکر المسیحی (امام زین‌العابدین و اندیشه مسیحیت)، 
الإمام علی آفاق لکل زمان (امام علی دورنمای همه دوران‌ها) 
دیوان‌های: ریاحین الإمامه (ریحانه‌های امامت) و أنوار الإمامه (انوار امامت) نوشته‌های اهل‌بیتی کعدی است.
مطالب مرتبط
نظر شما