دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
ساعت : ۰۶:۵۰
کد خبر: ۱۲۱۷۶۴
|
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
به میزبانی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18
نهمین دوره کنگره ملی شعر فاطمی با عنوان «هجده سال نوری» طی مراسمی در سالن آمفی تئاتر شهید مختار سلیمانی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18 با تجلیل از شاعران برگزیده به کار خود پایان داد.

اختتامیه نهمین دوره کنگره ملی شعر فاطمی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، نهمین دوره کنگره ملی شعر فاطمی با عنوان «هجده سال نوری» طی مراسمی در سالن آمفی تئاتر شهید مختار سلیمانی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18 با تجلیل از شاعران برگزیده به کار خود پایان داد. در این مراسم که شامگاه روز جمعه 24 دی ماه از ساعت 18 تا 20 با حضور جمعی از شاعران و مداحان اهل بیت(ع)، اساتید و پژوهشگران ادبیات دینی و مسوولان و چهره های فرهنگی برگزار شد، ضمن شعر خوانی شاعران، از برگزیدگان این دوره از کنگره تقدیر شد.

این برنامه که اجرای آن را شاعر نام آشنا سید جواد شرافت بر عهده داشت با قرائت قرآن، ورود پرچم متبرک آستان امام رئوف علیه السلام توسط خدام آن آستان شریف و پخش نماهنگی از ۸ دوره گذشته کنگره آغاز شد و در ادامه شاعران منتخب ابیات خود را به پیشگاه آسمانی زهرای مرضیه سلام الله علیها تقدیم کردند.

در این مراسم که خادمیاران رضوی منطقه 18 و سید احمد علوی عضو شورای شهر تهران نیز حضور داشتند، هم چنین از خانواده معظم شهدای حرم، شهیدان فرامرزی، کریمی و مرادی تجلیل و تکریم شد.

همچنین در این برنامه با پخش تصاویری خاطره انگیز از دو شاعر ارجمند عرصه شعر ولایی مرحوم حبیب الله چایچیان(حسان) و زنده یاد غلامرضا شکوهی تجلیل به عمل آمد و در بخش دیگری از برنامه ویدئوی شعرخوانی استاد خسرو احتشامی هونه‌گانی در مدح زهرای اطهر سلام الله علیها برای حاضران در سالن پخش شد.

علاوه بر شاعران منتخب استاد مرتضی امیری اسفندقه، دکتر علیرضا قزوه، استاد عسکرشاهی اردبیلی و آقای عباس شاه‌زیدی به عنوان مهمانان ویژه این برنامه با تقدیم ابیاتی به ساحت قدسی حضرت فاطمه(س) عرض ارادت کردند.

مرثیه خوانی حاج جواد حیدری و سپس اهدای جوایز پایان بخش این محفل نورانی و معنوی بود.

طبق نظر هیئت داوران در بخش شعر آذری ابوالفضل کرمی از نسیم شهر، تقدیری در بخش اصلی و ناصر دوستی از زنجان، تقدیری در بخش اصلی به عنوان نفرات منتخب معرفی شدند. هم چنین در بخش شعر فارسی آقایان جعفر عباسی از بیرجند، عباس احمدی از قم، رضا قاسمی از تهران و سعید مبشر از قم در بخش اصلی تقدیر شدند. سید محمد حسینی از تهران نیز در بخش ویژه مورد تقدیر قرار گرفت.
نظر شما