شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
ساعت : ۱۱:۰۶
کد خبر: ۱۲۱۷۸۶
|
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
سیدمجتبی ابطحی با حکم رییس مجلس شورای اسلامی به عنوان چهارمین دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین انتخاب شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، مراسم معارفه دبیرکل جدید کنفرانس انتفاضه فلسطین با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت امورخارجه، برخی نهادها و سازمان‌های مردم نهاد توسط سیدمحمدجواد شوشتری رییس دفتر محمد باقر قالیباف به وی اعطا شد.

در این نشست ابتدا سیدمحمدجواد شوشتری رییس دفتر رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قالیباف به دلیل کسالت موفق به حضور در این جلسه نشد، از زحمات امیرعبداللهیان و همکارانشان در دوره مدیریت قبلی این کنفرانس قدردانی کرد و برای ابطحی و همکاران او در مدیریت جدید این کنفرانس آرزوی موفقیت کرد.

شوشتری افزود: الحمدالله با توجه به سابقه ابطحی و آشنایی خوب او با فعالیت‌های دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از ابتدا، امیدواری ما برای توسعه و گسترش فعالیت‌های دبیرخانه برای حمایت از انتفاضه فلسطین بیش از پیش است.

سیدمجتبی ابطحی از کارشناسان ارشد حوزه غرب آسیا در وزارت امور خارجه است که از سال ۱۳۶۳ فعالیت در این حوزه را با دبیری سفارت در بیروت آغاز کرد. وی از سال ۱۳۷۰ با استقرار در مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو شورای عالی برگزاری اولین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین مشغول فعالیت شد.

وی سپس همزمان با ظهور بیداری اسلامی در منطقه عربی و شمال آفریقا در سال ۱۳۹۰ به مجمع جهانی بیداری اسلامی به دبیرکلی علی اکبر ولایتی پیوست و مسئول کارگروه فلسطین در این مجمع شد. برگزاری شش دوره کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، بیش از ۲۰ اجلاس جهانی بیداری اسلامی از جمله فعالیت های ابطحی طی این دوران بوده است.

ابطحی با حفظ سمت در مجمع جهانی بیداری اسلامی، از سوی محمد باقر قالیباف به عنوان چهارمین دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین انتخاب شد و کار خود را آغاز کرد. پیش از وی امیر عبداللهیان دستیار سابق رییس مجلس و وزیر کنونی خارجه عهده دار دبیرکلی این کنفرانس بود.
نظر شما