شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱
ساعت : ۰۳:۲۸
کد خبر: ۱۲۴۳۳۶
|
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰
نشست تخصصی مدرسه تئاتر دیالوگ با حضور علی‌اکبر علیزاد، پژوهشگر، مترجم، نویسنده، کارگردان تئاتر و استاد دانشگاه در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار می‌شود.
میزبانی از علی اکبر علیزاد در دومین نشست مدرسه تئاتر دیالوگبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، دومین نشست تخصصی مدرسه تئاتر دیالوگ با حضور علی‌اکبر علیزاد، پژوهشگر، مترجم، نویسنده، کارگردان تئاتر و استاد دانشگاه به همت مدیریت هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار می‌شود.

در این نشست، علی‌اکبر علیزاد به صورت کارگروه و مشارکت جمعی، ابعاد گوناگونی از تئاتر پلی‌بک را برای حاضران تشریح می‌کند.

«تئاتر پلی‌بک» تئاتر بداهه‌ای است که در سال ۱۹۷۵ میلادی توسط جاناتان فاکس را ابداع شد. این نوع از تئاتر به تجارب فردی و داستان‌های شخصی اهمیت می‌دهد و در مکان‌های متنوع آموزشی، کلینیک‌ها و اجتماعات استفاده می‌شود. تئاتر پلی‌بک یکی از اشکال درام کاربردی (درام در خدمت سلامت، بهداشت و درمان) است و به منظور گسترش اجرای درام در فضاهای غیرتماشاخانه‌ای دنبال می‌شود.

این نشست ۲۶ اردیبهشت از ساعت ۱۷پذیرای عموم است. علاقمندان می توانند برای حضور در این کارگاه به فرهنگ‌سرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان خیابان جلفا کوچه عقاب مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۹۶۶۵۳۵۵۵ تماس بگیرید. 

نظر شما