دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱
ساعت : ۱۰:۴۹
کد خبر: ۱۲۴۳۷۶
|
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵
رئیس موزه ارتباطات از برگزاری نشست تخصصی «موزه و رسانه» به مناسبت هفته ارتباطات و روز جهانی موزه خبر داد.
نشست تخصصی «موزه و رسانه» به مناسبت هفته ارتباطات برگزار می‌شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر،حسن عمیدی  با اشاره به شعار سال ۲۰۲۲ میلادی موزه با عنوان «قدرت موزه‌ها» گفت: نشست تخصصی «موزه و رسانه» به مناسبت هفته ارتباطات و روز جهانی موزه ها با همکاری ستاد معرفی و آموزش میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و موزه ملی ارتباطات روز پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در محل موزه ارتباطات برگزار می شود.

وی در گفتگو با ایرنا موضوع این نشست را « قدرت موزه ها، نوآوری پایداری و جامعه سازی» عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه شعار امسال «روز جهانی موزه»، بر همه ظرفیت‌های قدرت ساز موزه تاکید می‌کند، هدف اصلی انتخاب این شعار برگشتن موزه‌ها به جایگاه مهمی است که از نظر تاثیرگذاری در جامعه به واسطه جایگاه ارزشمندشان دارند.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست موضوعاتی چون «قدرت موزه ها در دیپلماسی فرهنگی»، «مبانی قدرت، موزه و رسانه»، «نقش موزه ها در تبیین فرهنگ قدرت، جغرافیا و صلح»، «موزه، رسانه ی پرنفوذ» و «استراتژی ارتباطی و نقش اجتماعی موزه ها» توسط سخنرانان ارائه خواهد شد.

عمیدی با اشاره به نقش و جایگاه فرهنگی موزه‌ها گفت: موزه ها علاوه بر پیام رسانه ای که دارند کارکرد آگاهی‌بخشی و اطلاع رسانی و سرگرمی هم دارند. در سال های اخیر با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی، فناوری‌های جدید بر نحوه آشنایی و بازدید مردم از موزه‌ها و قدرت نفوذ موزه ها بسیار تاثیرگذار بوده است.

مریم دشتی زاده عضو هیئت علمی دانشگاه هنر شیراز، سامان خلیلیان و سید محمد رئیس السادات دکترای جغرافیای سیاسی ، حسن عمیدی و حمید شکری خانقاه دکترای علوم ارتباطات اجتماعی سخنرانان نشست موزه و رسانه هستند.
نظر شما