شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱
ساعت : ۰۳:۱۸
کد خبر: ۱۲۴۳۷۸
|
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹
نمایشگاه عکس تاریخی «آنتوان خان» روز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.
نمایشگاه عکس تاریخی «آنتوان خان»
به گزارش پایگاه تجلیلی خبری فرهنگ و هنر،این نمایشگاه به مناسبت 27مین سالگرد تاسیس موزه عکسخانه شهر و همچنین روز جهانی موزه‌ها برگزار می‌گردد و مجموعه‌ای از عکس‌های آنتوان سوریوگین از عکاسان برجسته دوره قاجار است که در گنجینه موزه عکسخانه شهر نگهداری می‌شود. 
در این نمایشگاه 20 قطعه عکس پرتره 20 در 30 سانتی‌متر از این عکاس به نمایش گذاشته خواهد شد.
آنتوان سوریوگین (زاده 1230، درگذشت ۱۳۱۲ هجری شمسی) یک عکاس روسی-گرجی-ارمنی حاضر در ایران عصر قاجار و پهلوی بود. آنتوان سوریوگین با ۵ دهه فعالیت حرفه‌ای عکاسی، یکی از مهمترین شاهدان زندگی ایرانیان از دوران ناصرالدین شاه تا سلطنت رضاشاه است. او برای کامل کردن مجموعه عکس‌های خود تمامی ایران را زیر پا گذاشت و از سوژه‌های گوناگون بهترین تصاویر را تهیه کرد. مردم، مناظر، بناهای تاریخی، آداب و رسوم، مشاغل و حرفه‌ها، اشیاء و سرانجام تمام زوایای زندگی ایرانیان سوژه عکاسی او بودند.
علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی تا روز سه‌شنبه 31 خرداد ماه 1401 در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 تا 17:00 و پنج شنبه از ساعت 09:00 تا 13:00 به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88848993 تماس بگیرند یا به نشانی اینترنتی موزهwww.iranphotomuseum.com  مراجعه کنند
نظر شما