جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲
ساعت : ۱۶:۰۶
کد خبر: ۱۲۵۱۱۵
|
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران:
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت تدوین برنامه چهارم توسعه شهری در حوزه فرهنگی از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تاکید کرد و گفت: باید متولی کارهای هنری در شهرداری تهران را سازمان فرهنگی هنری دانست. اگر مأموریت‌ها به درستی انجام شود هیچ گونه موازی‌کاری بین این سازمان و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری به وجود نخواهد آمد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در سازمان فرهنگی هنری شهرداری در خصوص بررسی برنامه‌های اوقات فراغت و ماه‌های محرم و صفر این سازمان تشکیل جلسه داد.

نرگس معدنی‌پور رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بعد از شنیدن گزارش رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این جلسه گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یک سازمان کاملاً تخصصی است و تا کنون مدیران توانمند و کارآزموده‌ای را به خود دیده است. این سازمان بنا به دستور مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و نیاز جامعه ایجاد شد که با بهره‌گیری از نیروهایی متخصص و کارشناس به جوهره و شالوده بسیار قوی دست یافت. 

وی در ادامه اظهار کرد: باید متولی کارهای هنری در شهرداری تهران را سازمان فرهنگی هنری دانست و بر این نکته تاکید کرد که اگر مأموریت‌ها به درستی انجام شود هیچ گونه موازی‌کاری بین این سازمان و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری به وجود نخواهد آمد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مأموریت اصلی معاونت فرهنگی و اجتماعی، کار اجتماعی است اما برای انجام امور اجتماعی نیاز به انجام کار فرهنگی و فرهنگ‌سازی است و همچنین استفاده از ابزار هنری برای انجام امور اجتماعی لازم و ضروری است، گفت: کار تخصصی و حرفه‌ای در امور هنری حتماً می‌بایست از سوی سازمان فرهنگی هنری انجام شود و در امور فرهنگی وظیفه سازمان متفاوت با معاونت فرهنگی و اجتماعی است؛ چرا که گستره کار سازمان عمومی‌تر است و می‌بایست در خصوص فرهنگ عمومی جامعه، به خصوص حوزه ارزش‌ها و نگرش‌های فرهنگی جامعه نقش‌آفرینی کند. 

وی ادامه داد: البته لازم است به این موضوع توجه شود که ماموریت‌های این سازمان باید متفاوت با وظایف سایر دستگاه‌های فرهنگی از جمله وزارت ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی و... باشد.

معدنی‌پور بیان کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران باید از ظرفیت‌های درون شهرداری بیش از پیش بهره‌برداری کند و علاوه بر استفاده از ظرفیت‌هایی همچون مساجد، مدارس، بسیج و... از ظرفیت‌های شهرداری همچون بوستان‌های بانوان برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری زنان و دختران نیز استفاده کند. 

بنا بر اعلام دفتر این عضو شورای شهر، وی توجه به کارآیی و اثربخشی برنامه‌ها بر اساس شاخص‌ها، توجه به اسناد فرادستی در کنار اساسنامه سازمان، توجه به برنامه پنج ساله سوم، تدوین برنامه چهارم توسعه شهری در حوزه فرهنگی، تدوین برنامه‌ها بر اساس بافت فرهنگی مناطق، تدوین برنامه‌های عملیاتی سالانه، رصد مستمر وضعیت فرهنگی شهر تهران، جلوگیری از موازی کاری و تلاش برای هم‌افزایی را از مهم‌ترین توقعات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در اجرای ماموریت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دانست.
نظر شما